خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12958
۱۴۰۰/۰۸/۲۷ - ۱۸:۴۵

لزوم تغییر و تحول در منطقه آزاد چابهار

لزوم تغییر و تحول در منطقه آزاد چابهار
تشکل‌های دانشجویی چابهار با صدور بیانیه‌ای خطاب به سعید محمد مشاور رییس جمهوری و دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری - صنعتی و ویژه اقتصادی کشور خواستار تغییر و تحول در بخش‌های مختلف مدیریتی منطقه آزاد چابهار شدند.

به گزارش اس.بی پرس، تشکل‌های دانشجویی چابهار با صدور بیانیه‌ای خطاب به سعید محمد مشاور رییس جمهوری و دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری-صنعیت و ویژه اقتصادی کشور اعلام کردند: طی ماه‌های اخیر مطالبی در خصوص وضعیت نابسامان منطقه آزاد چابهار در فضای عمومی استان مورد بحث قرارگرفته که شواهد حاکی از تخلف گسترده در این سازمان است.

در این بیانیه آمده است: استحضار دارید سیستان و بلوچستان با وجود پتانسیل‌های فراوان همچنان محروم مانده و این اتفاق برای شهری استراتژیک و دارای پتانسیل بالایی مانند چابهار بحرانی‌تر است به طوریکه برخلاف سیاست های کلی منطقه آزاد در خصوص رفع محرومیت، همچنان شهر چابهار به دوقطبی ویلانشینان منطقه آزاد به عنوان حیات خلوت برخی مسئولین استانی و کپرنشینی اکثریت مردم تبدیل‌شده و این خلاف مسئولیت اجتماعی منطقه آزاد چابهار و ماحصل مدیریت بعضا غلط تکنوکراتیست که در سالهای پیش بوده و ادامه دارد.

علاوه بر این شائبه‌هایی در خصوص پرونده‌های گوناگون فساد، واگذاری‌های غیرقانونی، عزل و نصب‌های شبهه انگیز، تعارض منافع گسترده و... که بعضی از اسناد و مدارک این تخلفات در اختیار بوده، جریان دانشجویی در چابهار را نگران کرده است.

لذا با توجه به اهمیت شرایط چابهار و اینکه منطقه آزاد چابهار به عنوان نقطه‌ای استراتژیک در دوران تحریم اقتصادی کشور مورد توجه جدی است، انتظار می‌رود با آغاز کار دولت مردمی انقلابی سیزدهم و تزریق امید دوباره در دل مردم و جامعه برای اصلاح و پیشرفت کشور و با عنایت به رویکرد تحول گرایانه جنابعالی برای منطقه آزاد چابهار با این شرایط ویژه، مدیری دارای شاخص‌های انقلابی مدنظر مقام معظم رهبری که بارها در فرمایشات خود تبیین نموده اند، انتخاب شود.

 

 انتهای پیام/

منبع : farsnews.ir

نظرات شما

capcha