خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12960
۱۴۰۰/۰۸/۲۷ - ۲۰:۲۲
استاندار سیستان و بلوچستان:

فعالیت‌های اقتصادی در جلوگیری از گرایش جوانان به مواد مخدر موثر است

فعالیت‌های اقتصادی در جلوگیری از گرایش جوانان به مواد مخدر موثر است
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: رونق و توسعه فعالیت‌های اقتصادی به دلیل رفع بیکاری در جلوگیری از گرایش جوانان به قاچاق مواد مخدر موثر است.

به گزارش اس.بی پرس، حسین مدرس خیابانی شامگاه چهارشنبه در نشست شورای مبارزه با قاچاق مواد مخدر اظهارداشت: قاچاق مواد مخدر علاوه بر اینکه کشور را دچار آسیب کرده خیلی از آسیب‌های اجتماعی سیستان و بلوچستان به این حوزه برمی‌گردد.

وی افزود: ما اعتقاد داریم تا به بحث پیشگیری از قاچاق مواد مخدر بپردازیم که این امر در سیستان و بلوچستان از طریق ایجاد اشتغال و طرح‌های حوزه عمران در حال انجام است.

استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد: اگر نتوانیم برای جوانان استان اشتغال ایجاد کنیم آنان به طور طبیعی به سمت مواد مخدر و شغل‌های کاذب روی می‌آورند.

وی بیان کرد: راه‌اندازی کارخانجات و احیای واحدهای صنعتی می‌تواند مهمترین موضوع پیشگیری از روی آوردن جوانان به سمت مواد مخدر باشد.

مدرس خیابانی تصریح کرد: در بحث استفاده از ظرفیت فضای ورزشی که یکی از راه‌های پیشگیری از مصرف مواد مخدر بین جوانان بوده باید توجه ویژه داشت لذا باید اوقات فراغت جوانان را پر کرد تا به سمت مصرف مواد افیونی نروند.

وی ادامه داد: باید اطلاع‌رسانی درستی در بحث آسیب‌های اجتماعی که ماحصل استفاده از مواد مخدر صورت گیرد و در این زمینه باید رسانه‌ها همکاری کنند.

 

 انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha