خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12969
۱۴۰۰/۰۸/۲۹ - ۱۰:۲۱
نادری خبر داد:

افتتاح اتاق بازرگانی ایران و برزیل

افتتاح اتاق بازرگانی ایران و برزیل
رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و برزیل از آغاز به کار و افتتاح اتاق بازرگانی مشترک ایران و برزیل خبر داد و گفت که این اتاق و ما در گروه دوستی پارلمانی ایران و برزیل تلاش داریم که تراز تجاری بالانس شود.

به گزارش اس.بی پرس، احمد نادری نماینده تهران با اشاره به سفر خود به برزیل، گفت: در این سفر در مراسم افتتاح اتاق بازرگانی مشترک ایران و برزیل شرکت کردم. این مراسم با حضور فعالان بازرگانی برزیلی و ایرانی، آقای قریبی سفیر ایران، محمدرضا دشتی اردکانی نماینده اردکان، مجتبی رضاخواه نماینده تهران و محمدجواد عسگری نماینده داراب و بنده و همچنین آقای قربانی معاون وزیر جهاد کشاورزی برگزار شد.

وی هدف اتاق بازرگانی مشترک ایران و برزیل را توسعه روابط تجاری بین دو کشور خواند و افزود: تاکنون تراز تجاری ایران و برزیل به نفع برزیل بوده لذا این اتاق بازرگانی و ما در گروه دوستی پارلمانی ایران و برزیل تلاش داریم که تراز تجاری بالانس شود.

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و برزیل توضیح داد: تلاش بر این است همان‌طور که تاکنون واردات از برزیل به ایران وجود داشته، صادرات از ایران به برزیل نیز در دستور کار قرار گیرد تا تراز تجاری بالانس شود لذا اتاق در خدمت گسترش و متنوع سازی روابط اقتصادی دو کشور، مخصوصاً در حوزه صادرات از ایران خواهد بود.

نادری ادامه داد: بر همین اساس ‏در مراسم افتتاح اتاق بازرگانی مشترک ایران و برزیل، از نقش پارلمان ها ‌و دیپلماسی پارلمانی در گسترش روابط همه‌جانبه دو کشور صحبت کردم. اینکه پارلمان ها به دلیل رویکرد از پایین به بالا و برخاستن از بطن مردم و رابطه مستقیم و روزانه با مردم، تجلی اراده مردمی بوده و می‌توانند بن‌بست‌های سیاسی را بشکنند.

وی در پایان ‏با اشاره به برگزاری جلسه‌ای با مدیرکل منطقه خاورمیانه در وزارت امور خارجه برزیل، این جلسه را بسیار خوب توصیف کرد و افزود: ایشان منطقه را بسیار خوب می‌شناخت ‌و بر فرهنگ‌ها و قومیت‌های مختلف در منطقه تسلط داشت. حتی جوک‌ها را هم می‌دانست. با او در مورد روابط دوجانبه دو کشور و مسائل و مشکلات پیش رو صحبت کردم.

 

 انتهای پیام/

منبع : isna.ir

نظرات شما

capcha