خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12977
۱۴۰۰/۰۸/۲۹ - ۱۱:۴۷

صدای ماندگار سیستان و بلوچستان به دیار حق شتافت

صدای ماندگار سیستان و بلوچستان به دیار حق شتافت
صدای رسای رسانه‌ی گرم رادیو، مرثیه‌خوان العطش اهالی سیستان و هامون، محمد جهانتاب خاموش شد.

به گزارش اس.بی پرس، محمد جهانتاب، سال‌های عمر خود را وقف مطالعه، تحقیق و ارائه فرهنگ و هنر و بالأخص ادبیات بومی و محلی استان نموده بود و شیرینی بیان و قوت و جاذبه صدای ماندگار ایشان که سراسر انتقال عاطفه، محبت و مردم‌دوستی بود هیچ‌گاه از اذهان مردم قدرشناس استان نخواهد رفت.

حسین مسگرانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان در پی درگذشت زنده یاداستادمحمد جهانتاب، پیشکسوت خبر و رادیو، پیام تسلیتی را صادر کرد.

 در این پیام آمده است: ضایعه درگذشت استاد زنده‌یاد محمدجهانتاب پیشکسوت خبر و گوینده رادیو موجب تألم و تأثر فراوان گردید.

زنده‌یاد استادمحمدجهانتاب، سالیان سال در عرصه خبر و گویندگی منشأ خدمات ارزشمند و قابل‌تحسینی بود و بی‌شک فقدان ایشان ضایعه‌ای دردناک برای جامعه فرهنگ و هنر استان محسوب خواهد شد.

این‌جانب ضمن ابراز همدردی درگذشت ایشان را به خانواده و اصحاب مکرم رسانه تسلیت عرض نموده و از خداوند متعال برای این مرحوم علو درجات و غفران الهی خواستارم.

 

پیام محمود کردستانی مدیرکل صداوسیمای سیستان و بلوچستان به مناسبت رحلت استاد محمد جهانتاب؛ برنامه‌ساز و گوینده صاحب‌نام و پرآوازه رادیوی استان

هو الحی ...

مرثیه‌ای برای فرزند سیستان، استاد محمد جهانتاب

فریاد رسای سیستان سربلند و مظلوم، به ساحل دریای وصال حق آرام گرفت و ما را در ازدحام اندوه و دریای متلاطم فراق تنها گذاشت.

 صدای رسای رسانه‌ی گرم رادیو، مرثیه‌خوان العطش اهالی سیستان و هامون، محمد جهانتاب عزیز خاموش شد.

آیینه تمام نمای فرهنگ وزین سیستان ورجاوند، گنجینه ماتیکان و آسوده‌ها و دایرة‌المعارف واژگان اصیل و باشکوه سیستانی، ناگهان به‌رسم وداع، غزل خداحافظی خواند.

رادیوی استان برای همیشه عزادار و سیه‌پوش، عزیزترین و ماندگارترین برنامه‌ساز و گوینده‌ی خوش آوای خویش شد و تمام کنداکتورش را به آنونس عزا، آذین بست.

 صدای دل‌نشین مرد شیرین‌سخن رادیو که به لهجه عشق سخن می‌گفت و عاشقانه در استودیوی رادیو، از طوفان، خشک‌سالی و مظلومیت سیستانی‌ها فریاد برمی‌آورد، با پلپلاسی هایی که برای آخرین بار در بستر هامون خشکیده بر گرد کوه خواجه طواف کردند و پر کشیدند، هم‌سفر شد و پروازی بی‌بازگشت را آغاز کرد و رفت تا داغ سنگینش برای همیشه شعله بر نیستان جانمان باشد.

اما جهانتاب زنده است؛ به‌رسم نیکنامی، جاودانه است به تقدیر عاشقی، ماندگار است به سنت ماندن صدا و یادش همواره ذکر محفل اهالی فکر و فرهنگ و مخاطبان فهیم رادیوی سیستان و بلوچستان، چرا که؛سعدیا مرد نکونام نمیرد هرگز

مرده آن است که نامش به نکویی نبرند.

با کمال تأسف عروج آن عزیز سفرکرده را به خانواده و فرزندان نجیب و داغدار و همکاران گران‌قدر و همه مخاطبان مهربان و فهیم رسانه رادیو تسلیت عرض می‌کنم، ان‌شاءالله روح بلند آن مرد دانا و با احساس با اولیاءالله و صالحین محشور باد.

مجتبی شجاعی- فرماندار دلگان و نخعی فرماندار زاهدان هم در پیامی درگذشت استاد و محقق فرهیخته، چهره ماندگار و ادیب دلسوز عرصه فرهنگ و هنر بومی و گوینده پیشکسوت، استاد جهانتاب تسلیت گفتند.

مراسم تشییع و تدفین، صدای ماندگار سیستان و بلوچستان استاد محمد جهانتاب؛ برنامه‌ساز و گوینده پیشکسوت و خوش‌نام و صاحب سبک رادیوی سیستان و بلوچستان، ساعت: ۱۴:۳۰ امروز در بهشت محمد (ص) زاهدان برگزار خواهد شد.

 


download

منبع : iribnews.ir

نظرات شما

capcha