خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12978
۱۴۰۰/۰۸/۲۹ - ۱۱:۵۴

تجهیز ۴۶ هزار هکتار از اراضی کشاورزی سیستان و بلوچستان به سیستم‌های نوین آبیاری

تجهیز ۴۶ هزار هکتار از اراضی کشاورزی سیستان و بلوچستان به سیستم‌های نوین آبیاری
مدیر آب‌وخاک و امور فنی مهندسی سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: ۴۶ هزار از زمین‌های زراعی و باغی استان به سیستم‌های نوین آبیاری مجهز شده است.

به گزارش اس.بی پرس، جعفر زربافتی در جلسه بررسی وضعیت آبیاری مزارع کشاورزی سیستان و بلوچستان، اظهار کرد: ۴۶ هزار از زمین‌های زراعی و باغی استان به سیستم‌های نوین آبیاری مجهز شده و این امر زمینه صرفه‌جویی بیش از ٢۶٢ میلیون مترمکعب آب در بخش کشاورزی را فراهم کرده است.

مدیر آب‌وخاک و امور فنی مهندسی سازمان جهاد کشاورزی استان سیستان و بلوچستان افزود: در سال جاری با اعتبار ۷۶۰ میلیارد ریال اجرای سیستم‌های نوین آبیاری در سطح ۲۸۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی سیستان و بلوچستان در برنامه کاری این مدیریت قرارگرفته که از ابتدای سال تاکنون تجهیز ٢ هزار و ۴٠٠ هکتار به سیستم‌های نوین آبیاری به اتمام رسیده است.

زربافتی کل اعتبارات مدیریت آب خاک سازمان جهاد کشاورزی استان را بالغ بر ۲۵۳ میلیارد تومان اعلام کرد و نسب به سال گذشته افزایش ٣ برابری داشته است.

جعفر زربافتی تصریح کرد: همچنین با مشارکت کشاورزان و بهره‌برداران ۴ هزار و ٢٠٠ هکتار از اراضی کشاورزی با پیشرفت فیزیکی ۵٠ درصد در حال تجهیز به سیستم‌های نوین آبیاری هستند.

 

 انتهای پیام/

منبع : farsnews.ir

نظرات شما

capcha