خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12979
۱۴۰۰/۰۸/۲۹ - ۱۲:۵۳

مرکز آموزش بین کارگاهی نظام‌مهندسی ساختمان در زاهدان افتتاح شد

مرکز آموزش بین کارگاهی نظام‌مهندسی ساختمان در زاهدان افتتاح شد
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای سیستان و بلوچستان گفت: مرکز آموزش بین کارگاهی سازمان نظام‌مهندسی ساختمان این استان به‌منظور تأمین نیروی کار ماهر واحدهای تولیدی در زاهدان افتتاح شد.

به گزارش اس.بی پرس، خداداد اولیائی اظهار داشت: مرکز آموزش بین کارگاهی در راستای تبادل تفاهم‌نامه همکاری آموزشی با رویکرد تأسیس مراکز کارآموزی جوار کارگاهی و بین‌کارگاهی بین سازمان نظام‌مهندسی ساختمان سیستان و بلوچستان و اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان، در زاهدان افتتاح شد.

وی بیان کرد: ۱۸ موافقت‌نامه اصولی و مجوز راه‌اندازی مراکز جوار کارگاهی و بین کارگاهی در سیستان و بلوچستان صادرشده که از این تعداد هشت مرکز افتتاح و به بهره‌برداری رسیده است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای سیستان و بلوچستان افزود: مراکز آموزش جوار کارگاهی، مراکزی هستند که به‌منظور گسترش آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و تأمین نیروی کار ماهر موردنیاز صنایع و واحدهای تولیدی تأسیس و راه‌اندازی و با نظارت و هدایت این اداره کل انجام می‌شوند.

وی با اشاره به رسالت اصلی سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور در توانمندسازی اقشار مختلف جامعه ازجمله شاغلان صنایع و صنوف، ایجاد مراکز آموزش جوار و بین کارگاهی در کنار واحدهای تولیدی، صنعتی و خدماتی و مهندسی گفت: توجه بیشتر به امر آموزش‌های مهارتی موجب ارتقای سطح دانش و مهارت نیروی انسانی بنگاه‌های اقتصادی می‌شود.

اولیائی بیان کرد: با توجه به طرح مسکن ملی و احداث ۱۳ هزار مسکن برای فاقدان مسکن نیازمند آموزش نیروهای بومی در حرفه‌های مختلف صنایع ساختمان با هماهنگی سازمان نظام‌مهندسی ساختمان هستیم که این مرکز برای تربیت و آموزش کارگر ماهر و نیمه ماهر در حوزه‌های مختلف ساختمان فعالیت خواهد کرد.

 

 انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha