خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12983
۱۴۰۰/۰۸/۲۹ - ۲۲:۳۸
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی:

۵۰۰ نفر در طرح آموزش هنر در سیستان و بلوچستان نام‌نویسی کردند

۵۰۰ نفر در طرح آموزش هنر در سیستان و بلوچستان نام‌نویسی کردند
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: افزون بر ۵۰۰ نفر از مردم این استان در طرح آموزش رایگان هنر نام‌نویسی کردند.

به گزارش اس.بی پرس، حسین مسگرانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان اظهار داشت: یکی از اتفاقات بسیار خوب در دوران تصدی وزارتخانه جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی تدوین برنامه ویژه برای استان‌های کم برخوردار یا توسعه‌نیافته است.

وی بیان کرد: طرح آموزش رایگان هنر در استان‌های خراسان شمالی، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، بوشهر، آذربایجان غربی، جنوب کرمان، هرمزگان، ایلام، کهگیلویه و بویراحمد، خوزستان و لرستان اجرا می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان افزود: این طرح با هدف کمک به رونق کسب‌وکارهای هنری و کشف استعداد‌های هنری با همکاری کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد و دفاتر انجمن سینمای جوان و آموزشگاه‌ها و مؤسسات آزاد در شهرستان‌ها برگزار می‌شود.

وی بیان کرد: علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به سامانه http://amoozesh.azmoonehonar.ir تا ۱۵ آذرماه در این دوره‌ها نام‌نویسی کنند.

مسگرانی با بیان اینکه بخش اول این طرح تا پایان سال بوده و برنامه جامعی برای سال‌های آینده پیش‌بینی‌شده است افزود: با توجه به وسعت سیستان و بلوچستان و پراکندگی شهر‌ها و روستا‌ها امیدواریم این دوره‌ها با موفقیت برگزار شود.

وی خاطرنشان کرد: کلاس‌ها بیشتر به‌صورت حضوری و در قالب کارگاهی در مراکز فرهنگی برگزار می‌شود و مدرسین از مرکز استان و استان‌های هم‌جوار دعوت‌شده‌اند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان اظهار داشت: طرح آموزش رایگان هنر طرح جامع و کاملی است که مرور بهتر خواهد شد و مشکل عمده‌ای که در بخش آموزش وجود دارد را برطرف خواهد کرد.

 

 انتهای پیام/

منبع : yjc.news

نظرات شما

capcha