خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12991
۱۴۰۰/۰۸/۳۰ - ۰۹:۴۱
حسین زهی:

چرا یک جوان برای دریافت وام ازدواج باید هفت‌خان رستم را بگذراند؟

چرا یک جوان برای دریافت وام ازدواج باید هفت‌خان رستم را بگذراند؟
نایب‌رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، تأکید کرد: اینکه صرفاً به قشر خاصی تسهیلات کلان داده می‌شود اما یک جوان برای دریافت وام ازدواج باید هفت‌خان رستم را پشت سر بگذارد اصلاً قابل‌قبول نیست.

به گزارش اس.بی پرس، اسماعیل حسین زهی با تأکید بر ضرورت اصلاح نظام بانکداری، بیان کرد: مجلس در این زمینه آماده همکاری است و اصلاح نظام بانکداری که یکی از مطالبات مردم است را دنبال می‌کند به‌طوری‌که به این موضوع ورود پیداکرده است و هفته گذشته نیز جلسه‌ای با وزیر اقتصاد و بانک مرکزی در این زمینه برگزار شد.

نماینده مردم خاش در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ما بر پرداخت عادلانه تسهیلات به مردم تأکیدداریم، تصریح کرد: اسامی ابر بدهکاران بانکی نیز باید در روزنامه‌های کثیرالانتشار و رسانه‌ها منتشر شود.

این عضو کمیسیون عمران مجلس با تأکید بر اینکه اصلاح ساختار نظام بانکداری یک ضرورت اجتناب‌ناپذیر است، خاطرنشان کرد: اینکه صرفاً به قشر خاصی تسهیلات کلان داده می‌شود اما یک جوان برای دریافت وام ازدواج باید هفت‌خان رستم را پشت سر بگذارد، اصلاً قابل‌قبول نیست.

وی تصریح کرد: سودهایی که اخذ می‌شود باید بر پایه نظام اسلامی باشد، متأسفانه سیستم بانکداری کنونی بر پایه ربا است و مراجع تقلید نیز از این موضوع انتقاد دارند.

حسین زهی در پایان گفت: مردم نیز مراجعات زیادی به ما داشته و بانکداری اسلامی مطالبه جدی آنان است. اینکه امکان استفاده از تسهیلات بانکی برای همه مردم به‌صورت عادلانه فراهم نیست یک تبعیض است که باید با اصلاح نظام بانکی مرتفع شود.

 

 انتهای پیام/

منبع : isna.ir

نظرات شما

capcha