خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12996
۱۴۰۰/۰۸/۳۰ - ۱۹:۴۰

کارت واکسن شرط استفاده از وسایل حمل‌ونقل عمومی مسافری در سیستان و بلوچستان

کارت واکسن شرط استفاده از وسایل حمل‌ونقل عمومی مسافری در سیستان و بلوچستان
مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان گفت: از اول آذرماه تنها افرادی می‌توانند از وسایل حمل‌ونقل عمومی مسافری استفاده کنند که کارت واکسن همراه داشته باشند.

به گزارش اس.بی پرس، ایوب کرد مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان گفت: بر اساس مصوبه اخیر ستاد مرکزی مقابله با کرونا، افراد واکسینه نشده محدودیت‌های بیشتری برای استفاده از ناوگان حمل‌ونقل جاده‌ای مسافر خواهند داشت به‌طوری‌که امکان استفاده از ناوگان ندارند مگر تست پی سی آر منفی ۷۲ ساعته داشته باشند.

وی با بیان اینکه کارت واکسیناسیون مسافران حمل‌ونقل جاده‌ای که در حال حاضر به‌صورت بازرسی حضوری بررسی می‌شود از اول آذرماه امسال با استعلام سیستمی نیز قابل‌کنترل خواهد بود، گفت: از مردم خواهشمندیم هر چه سریع‌تر نسبت به واکسیناسیون کووید ۱۹ اقدام کنند.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان سیستان و بلوچستان تصریح کرد: به‌منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا همچون گذشته ضدعفونی و گندزدایی ناوگان و پایانه‌های مسافری، ارائه بسته‌های بهداشتی در ناوگان حمل‌ونقل عمومی و استفاده از ماسک در حین سفر ضروری است و در این زمینه نظارت‌ها باقوت ادامه دارد.

کرد با اشاره به افزایش ظرفیت پذیرش مسافر در ناوگان حمل‌ونقل عمومی، اظهار داشت: افزایش ظرفیت پذیرش مسافر یکی از تغییراتی است که از اول آذرماه در سفر‌های برون‌شهری (اتوبوس، مینی‌بوس و سواری‌های کرایه پلاک عمومی) انجام خواهد شد به‌طوری‌که در ناوگان اتوبوسی با شرط داشتن تهویه مناسب ظرفیت تا ۸۰ درصد قابل‌افزایش است و درصورتی‌که واکسیناسیون به ۸۰ درصد برسد این ظرفیت به ۱۰۰ درصد هم می‌رسد.

کرد اظهار داشت: از شهروندان درخواست می‌شود هرگونه شکایت خود از عملکرد شرکت‌ها و رانندگان را از طریق سامانه تلفنی، اینترنتی و پیامکی ۱۴۱ به اداره کل راهداری اطلاع دهند تا در کمیسیون‌های مربوطه به تخلفات رسیدگی شود.

 

 انتهای پیام/

منبع : yjc.news

نظرات شما

capcha