خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12998
۱۴۰۰/۰۸/۳۰ - ۲۰:۱۲
احمد وحیدی:

اختیارات به استان‌ها تفویض شود

اختیارات به استان‌ها تفویض شود
وزیر کشور گفت: اختیارات بیشتری به استانداران سراسر کشور واگذار می‌شود و مطابق فرآیند پیش‌بینی‌شده در بودجه ۱۴۰۱ صندوق توسعه ملی در استان‌ها شکل خواهد گرفت.

به گزارش اس.بی پرس، احمد وحیدی وزیر کشور امروز (یکشنبه، ۳۰ آبان) در جلسه شورای معاونین وزارت کشور، گفت: باید کشور را استاندار محور اداره کنیم نه وزارتخانه محور و برای این منظور بخشی از اختیارات وزارتخانه‌ها به استانداران تفویض می‌شود و وزارتخانه‌ها بیشتر نقش حمایتی و نظارتی خواهند داشت.

وی اضافه کرد: در بودجه ۱۴۰۱، بودجه استانی با محوریت اختیار عمل بیشتر استانداران در نظر گرفته‌شده و این پیشنهاد به حجت‌الاسلام‌والمسلمین رئیسی رئیس‌جمهوری ارائه‌شده است.

وزیر کشور در خصوص اعطای اختیارات بیشتر به استانداران هم گفت: برای تحقق این امر مصوبه‌ای به هیئت دولت ارائه خواهیم کرد.

وحیدی با اشاره به اهمیت و جایگاه مجلس شورای اسلامی در کشور بر ضرورت تعامل نزدیک‌تر و بیشتر با نمایندگان ملت تأکید کرد و گفت: باید ارتباطات گسترده‌ای با نمایندگان ملت داشته باشیم و در این خصوص معاونان وزارتخانه‌ها ارتباطات بیشتری با نمایندگان برقرار می‌کنند.

وی همچنین از استانداران خواست تعامل، همکاری و همراهی بیشتری با نمایندگان مجلس شورای اسلامی داشته باشند.

وزیر کشور با بیان اینکه وزارت کشور، وزارتخانه مادر و انقلابی است؛ گفت: کارکنان این وزارتخانه اعم از استانداران، فرمانداران با روحیه انقلابی، مدیریت جهادی و تحرک عمل بالا باید اهتمام بیشتری در انجام مأموریت‌های محوله داشته باشند.

 

 انتهای پیام/

منبع : irinn.ir

نظرات شما

capcha