خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 13002
۱۴۰۰/۰۸/۳۰ - ۲۱:۰۷

نیاز به راه‌حل ملی برای مشکل کم‌آبی

نیاز به راه‌حل ملی برای مشکل کم‌آبی
رئیس‌جمهور در جلسه هیئت دولت بر کمک همه دستگاه‌ها با مشورت جوامع دانشگاهی برای حل مشکل کم‌آبی تأکید کرد.

به گزارش اس.بی پرس، رئیس‌جمهور با تأکید بر ضرورت ارتباط نزدیک و متقابل دولت و جوامع علمی و مراکز پژوهشی و دانشگاهی، گفت: نخبگان و جوامع علمی باید دراین‌ارتباط دوسویه برای مسائل و مشکلات مختلف کشور، راهکار علمی و اجرایی پیشنهاد دهند.

 حجت‌الاسلام رئیسی عصر امروز یکشنبه در جلسه هیئت دولت با اشاره به مشکل کم‌آبی و خشک‌سالی تصریح کرد: رسیدگی به مشکل کم‌آبی صرفاً به وزارت نیرو منحصر نمی‌شود و همه دستگاه‌های مرتبط، وظیفه‌دارند در مشورت با جوامع دانشگاهی راه‌حل ملی برای خشک‌سالی بیابند.

رئیس‌جمهور تصریح کرد چنانچه مردم در موضوعی گله‌مند هستند وظیفه‌داریم ابعاد مختلف مشکلات و راهکار‌های موجود را برای مردم تبیین و تشریح کنیم.

حجت‌الاسلام رئیسی تغییر الگوی کشت را یکی از راه‌های مواجهه با کم‌آبی دانست و گفت: باید متناسب با اقلیم و داشته‌های منابع آبی برای کشت محصولات اقدام شود و آموزش موردنیاز نیز به کشاورزان ارائه شود.

رئیس‌جمهور در ادامه توجه به آینده تحصیلی و شغلی دانشجویان و نخبگان را ضروری دانست و گفت: وزارتخانه‌های «علوم» و «بهداشت، درمان و آموزش پزشکی» و معاونت علمی ریاست جمهوری باید برای استفاده از ظرفیت فارغ‌التحصیلان و امیدوار کردن دانشجویان به آینده شغلی و تحصیلی خود راهکار‌های لازم را اتخاذ کنند.

رئیس قوه مجریه در بخش دیگری از سخنانش به‌ضرورت آمادگی دستگاه‌ها برای مقابله با حملات سایبری اشاره کرد و تأکید کرد: خدمات ارائه‌شده در بستر فضای مجازی به مردم باید از امنیت کامل برخوردار باشد و باید از خدمات و داده‌ها در مقابل حملات سایبری دشمن کاملاً حفاظت شود.

حجت‌الاسلام رئیسی در ادامه به ادعا‌های دروغین علیه دولت و شایعه‌پراکنی در فضای رسانه‌ای کشور پرداخت و تأکید کرد: عده‌ای قصد دارند به اعتماد و امید مردم لطمه بزنند، اما لازم است با سرعت و دقت به این‌گونه شایعات پاسخ داده شود.

 

 انتهای پیام/

منبع : irinn.ir

نظرات شما

capcha