خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 13005
۱۴۰۰/۰۸/۳۰ - ۲۱:۲۰
رئیس کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی:

محدودیت‌های هوشمند کرونایی از هفته آینده در کشور اجرا می‌شود

محدودیت‌های هوشمند کرونایی از هفته آینده در کشور اجرا می‌شود
رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه متأسفانه عادی انگاری کرونا در کشور زیاد شده است گفت: محدودیت‌های کرونایی از هفته آینده در کشور اجرا می‌شود.

به گزارش اس.بی پرس، حسینعلی شهریاری شامگاه یکشنبه در نشست شورای اداری زاهدان اظهار داشت: سیستان و بلوچستان ازلحاظ واکسیناسیون کرونا در رتبه آخر بین استان‌های کشور قرار دارد و این مسئله می‌تواند منجر به بروز پیک جدید در این استان شود.

وی بیان کرد: بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا هرکسی که در ایران اسلامی زندگی می‌کند باید در برابر کرونا واکسینه شود بنابراین باید اتباع بیگانه، فاقدان شناسنامه و مشکوک تابعین در برابر این ویروس واکسینه شوند.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی گفت: این نگرانی وجود دارد که موج ششم کرونا در کشور ایجاد شود بنابراین واکسیناسیون و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در جلوگیری از ایجاد موج جدید بسیار مهم است.

وی اظهار داشت: در اکثر کشورهای دنیا باوجوداینکه به‌صورت ۱۰۰ درصدی واکسیناسیون کرونا انجام‌شده اما این کشورها دوباره درگیر پیک جدید کرونا هستند.

شهریاری تصریح کرد: واکسیناسیون به‌طورقطع ایمنی سیستم بدن را در برابر کرونا بالا می‌برد بنابراین واکسیناسیون یک ضرورت اجتناب‌ناپذیر برای جلوگیری از پیک جدید کرونا است.

وی بیان کرد: بر اساس تصمیم ستاد ملی کرونا افراد بالای ۶۰ سال باید نوبت سوم واکسن کرونا را دریافت کنند همچنین در برنامه است تا افرادی که دچار بیماری‌های خاص هستند نیز مشمول این مصوبه شوند.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: متأسفانه مراسم عزا و عروسی به‌راحتی در سیستان و بلوچستان انجام می‌شود که این مسئله بسیار خطرناک است.

وی اظهار داشت: مردم خیال نکنند که کرونا تمام‌شده و با عادی انگاری باعث ایجاد پیک جدید شوند بلکه همچنان دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کنند.

 

 انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha