خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 13010
۱۴۰۰/۰۹/۰۱ - ۱۷:۱۵

تجهیز ۳۰ کلاس هوشمند آموزش از راه دور سیستان و بلوچستان تا پایان سال

تجهیز ۳۰ کلاس هوشمند آموزش از راه دور سیستان و بلوچستان تا پایان سال
در مراسم تفاهم‌نامه تجهیز ۳۰ کلاس هوشمند موسوم به طرح آشتی با تحصیل یا طرح آبا در مناطق محروم استان سیستان و بلوچستان بین بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان امام و اداره کل آموزش‌وپرورش این استان امضاء شد.

به گزارش اس.بی پرس، سعید سلیمانی، مدیرعامل بنیاد احسان در این مراسم گفت: در تفاهم طرح آبا با محوریت تجهیز ۱۰۰ کلاس هوشمند آموزش از راه دور مطرح‌شده و در فاز اول در این استان ۱۵ کلاس و در فاز دوم تا پایان سال این تعداد به ۳۰ کلاس خواهد رسید.

سلیمانی اضافه کرد: درزمینهٔ توانمندسازی معلمان نیز آمادگی لازم برای اجرای طرح وجود دارد و با این تفاهم این اقدام در قالب گروه‌های مردمی آغاز خواهد شد.

وی تأکید کرد: مسئله بازماندگان از تحصیل مورد تمرکز بنیاد احسان در قرارگاه عدالت آموزشی است و موضوع استفاده از گروه‌ها و معلمان جهادی در این زمینه بسیار مؤثر بوده است.

رخشانی‌مهر، مدیرکل آموزش‌وپرورش استان سیستان و بلوچستان نیز در این مراسم گفت: بنیاد احسان نهضت مدرسه یاری را آغاز کرده است و این بسیار مغتنم و قابل‌تقدیر است. فعالیت‌های گسترده این بنیاد در آموزش‌وپرورش کمک شایانی را به عرصه آموزش‌وپرورش کرده است.

در این مراسم دو تفاهم‌نامه در خصوص اجرای طرح آبا و احداث ۳۰ کلاس هوشمند در دو فاز و طرح توانمندسازی معلمان امضا شد. همچنین در حاشیه این رویداد ۲ مدرسه از مدارس طرح آبا به‌صورت ارتباط از راه دور افتتاح شد و از معلمان و دانش‌آموزان فعال در عرصه عدالت آموزشی تقدیر به عمل آمد.

لازم به ذکر است که بنیاد احسان در این استان در حوزه لوازم‌التحریر هم امسال مثل سال‌های گذشته اقدام به حمایت از دانش آموزان آسیب‌دیده کرده و ۱۲ هزار بسته لوازم و التحریر به دانش‌آموزان کم برخوردار اهداء شد.

 

 انتهای پیام/

منبع : isna.ir

نظرات شما

capcha