خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 13012
۱۴۰۰/۰۹/۰۱ - ۱۷:۲۴

افتتاح مدرسه سه کلاسه در روستای عشایری ملک‌آباد زاهدان (ویدئو)

افتتاح مدرسه سه کلاسه در روستای عشایری ملک‌آباد زاهدان (ویدئو)
با کمک خیرین مدرسه‌ساز و از طریق جمع سپاری مالی توسط مردم در سراسر کشور، مدرسه سه کلاسه در روستای عشایری ملک‌آباد زاهدان ساخته شد.

به گزارش اس.بی پرس، قاسمی مدیرعامل بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان حضرت امام گفت: پنجاه نفر از دانش آموزان این روستا از مزایای تحصیل در این مدرسه بهره‌مند خواهند شد.

همچنین در مراسم افتتاح این مدرسه مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان گفت: با توجه به کمبودهایی که در استان از نظر سرانه پایین فضای آموزشی و تعداد کلاس‌های درسی موردنیاز داریم، یکی از راهکارها جهت جبران این مشکل حضور خیرین است.

سرحدی بیان داشت: برای ساخت مدرسه روستای ملک‌آباد زاهدان سیزده میلیارد ریال توسط بنیاد احسان هزینه شده است.

وی افزود: در سال گذشته هم بیش از ۳۲۵ تفاهم‌نامه خیری یعنی احداث ۳۲۵ مدرسه در سطح استان توسط خیرین تقبل شده است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان گفت: در سال گذشته یک‌ششم اعتبارات ملی کل کشور به این استان اختصاص پیدا کرد و این موضوع حرکت بسیار خوبی در توسعه فضای آموزشی استان را رقم زد، امیدواریم با تداوم این اقدامات چهره محرومیت از فضای آموزشی این استان برطرف شود.

همچنین امروز یک مدرسه دو کلاسه نیز در روستای کرق شاه جان شهرستان مرزی هیرمند با همت گروه صدای سیستان به بهره برداری رسید.
 
مدیر آموزش و پرورش هیرمند در مراسم افتتاح این مدرسه گفت: برای این مدرسه سیصد میلیون تومان هزینه شده است و شصت نفر دانش آموز در این مدرسه تحصیل می کنند.

 


download

منبع : iribnews.ir

نظرات شما

capcha