خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 13018
۱۴۰۰/۰۹/۰۲ - ۰۹:۳۶

رسید ساز جعلی بازهم دردسرساز شد

رسید ساز جعلی بازهم دردسرساز شد
رئیس پلیس فتا استان سیستان و بلوچستان از شناسایی فردی که از طریق اپلیکیشن رسید ساز جعلی اقدام به کلاهبرداری از شهروندان می‌کرد، خبر داد.

به گزارش اس.بی پرس، سرهنگ حسن کیخا رئیس پلیس فتا استان سیستان و بلوچستان گفت: با مراجعه یکی از شهروندان به این پلیس و ثبت اظهارات وی مبنی بر اینکه پس از درج آگهی فروش مقداری طلا در یکی از سایت‌های واسط فروش، مورد کلاهبرداری قرارگرفته‌است، رسیدگی به این موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا استان سیستان و بلوچستان قرار گرفت.

وی افزود: با بررسی‌های صورت گرفته مشخص شد که خریدار ضمن برقراری تماس با شاکی و گذاشتن قرار به ایشان مراجعه و با نشان دادن یک رسید بانکی جعلی مدعی پرداخت وجه شده و کالا را دریافت نموده است.

این مقام مسئول ادامه داد: کارشناسان پلیس فتا با انجام بررسی‌های فنی و شگردهای خاص پلیسی متهم را شناسایی و پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی ارسال شد.

رئیس پلیس فتا سیستان و بلوچستان به کاربران هشدار داد: اگر شهروندان قصد فروش کالا در فضای مجازی دارند می‌بایست سامانه پیامکی حساب‌های بانکی خود را فعال کنند تا با واریز یا برداشت از حساب، با دریافت پیامک از طرف بانک مربوطه از انجام عملیات بانکی موردنظر اطمینان حاصل کنند و پس از دریافت پیامک، موجودی حساب خود را از طریق موبایل بانک یا اینترنت بانک بررسی کنند

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: شهروندان در صورت بروز مشکل و مواجهه با جرائم رایانه‌ای می‌توانند با مراجعه حضوری به پلیس فتا و یا با مراجعه به سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir و یا با شماره‌گیری ۰۹۶۳۸۰ مرکزامـدادوفوریت‌های سایبـری از مشاوره‌ها و راهنمایی‌های کارشناسان این پلیس در جهت رفع مشکلات احتمالی خود اقدام نمایند.

 

 انتهای پیام/

منبع : yjc.news

نظرات شما

capcha