خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 13020
۱۴۰۰/۰۹/۰۲ - ۰۹:۵۱

حق آبه هیرمند در مسیر مذاکرات کابل/خبرهای خوب در راه است

حق آبه هیرمند در مسیر مذاکرات کابل/خبرهای خوب در راه است
نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی ضمن تأکید بر اهتمام ویژه دولت برای حل مشکل حق آبه هیرمند گفت: طی گفتگو با وزیر نیرو، وی نتایج مذاکرات در خصوص حق آبه هیرمند را رضایت‌بخش اعلام کرده است و خبرهای خوبی برای مردم ولایتمدار و صبور سیستان در راه است.

به گزارش اس.بی پرس، فدا حسین مالکی اظهار کرد: با علی‌اکبر محرابیان وزیر نیرو در مورد پیگیری حق آبه سیستان گفت‌وگویی داشتیم، در جلسه ماه گذشته ستاد عالی افغانستان که با حضور وزرای سیاسی، اقتصادی، امنیتی و فرماندهان لشگری تشکیل شد، بنا به‌ضرورت پیگیری مسئله حق آبه هیرمند سیستان در این نشست شرکت کرده و پس از هم‌اندیشی‌ها و تأکید بر اهمیت موضوع، مصوب شد در اسرع وقت هیئتی از کشورمان جهت مذاکره با طالبان عازم افغانستان شود.

نماینده مردم زاهدان و عضو کمیسیون امنیت ملی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هیرمند شریان اصلی زندگی در سیستان است و عدم توجه به مسئله حق آبه موجب خسارات جبران‌ناپذیری در این منطقه از کلیه جهات آماده است اعلام کرد: با پیگیری‌های مکرر انجام‌شده چند روز قبل این هیئت متشکل از معاونین وزیر و دستگاه‌های سیاسی، اقتصادی و ... به ریاست آقای کاظمی قمی نماینده ویژه رئیس‌جمهور کشورمان عازم کابل شد.

نماینده مردم زاهدان ضمن تأکید بر اهتمام ویژه دولت برای حل مشکل حق آبه هیرمند خاطرنشان کرد: طی گفتگو با وزیر نیرو، وی نتایج مذاکرات در خصوص حق آبه هیرمند را رضایت‌بخش اعلام کرده است و خبرهای خوبی برای مردم ولایتمدار و صبور سیستان در راه است.

وی گفت: اما بااین‌حال تأکید شد که بعد از گزارش هیئت اعزامی از کابل، آقای محرابیان وزیر به‌عنوان رئیس کمیسیون مشترک در آینده نزدیک جهت تصمیم نهائی سفری به افغانستان داشته باشند.

مالکی تصریح کرد: امیدواریم با به ثمر نشستن مذاکرات جریان زندگی در هیرمند جاری شود و سیستان بار دیگر به‌سوی آبادانی پیش برود.

 

 انتهای پیام/

منبع : farsnews.ir

نظرات شما

capcha