خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 13029
۱۴۰۰/۰۹/۰۲ - ۱۰:۴۴
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار:

اولویت مدیران رفع تنش آبی در سیستان و بلوچستان باشد

اولویت مدیران رفع تنش آبی در سیستان و بلوچستان باشد
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به اینکه در استانی خشک و کم‌بارانی قرار داریم اولویت نخست مدیران اجرای کار‌های ویژه برای رفع تنش‌های آبی در منطقه باشد.

به گزارش اس.بی پرس، منصور بیجار معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سیستان و بلوچستان در نشست بررسی وضعیت آب شهرستان‌های سراوان، سیب و سوران و مهرستان اظهار داشت: مدیریت بحران آب باید جزو دغدغه مدیران اجرایی باشد و با روش‌هایی که بر کاهش مصرف آب و استفاده بهینه از آن تأکید می‌کند نظیر توسعه شبکه آبیاری نوین، تنش‌های آبی کاهش یابد و در این راستا کار ویژه‌های تخصصی تدوین و اجرا شود.

وی خاطرنشان کرد: ظرفیت منحصربه‌فردی در مجلس شورای اسلامی که محل قانون‌گذاری و تصویب طرح و لوایح و بودجه‌ها است وجود دارد که می‌تواند به‌صورت بنیادین چالش‌های مربوط به این حوزه را رفع کند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به خشک‌سالی‌های پیاپی که زیست‌بوم منطقه و منابع آبی را دستخوش تحولات منفی کرده تصریح کرد: ورود به مسئله پر چالش آب از مسیر شناخت کامل ظرفیت‌ها تشکیل کارگروه ویژه برای رفع مشکلات ناشی از تنش، ارائه راهکار‌های نوین برای اصلاح الگوی مصرف و مدیریت صحیح منابع می‌گذرد.

 

 انتهای پیام/

منبع : yjc.news

نظرات شما

capcha