خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 13038
۱۴۰۰/۰۹/۰۳ - ۰۰:۱۷
فرمانده نیروی دریایی سپاه:

یگان واکنش سریع پایگاه دریایی امام علی (ع) فعال شد

یگان واکنش سریع پایگاه دریایی امام علی (ع) فعال شد
فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از فعال شدن یک یگان واکنش سریع در پایگاه دریایی امام علی (ع) خبر داد.

به گزارش اس.بی پرس، دریادار پاسدار علیرضا تنگسیری در آئین معارفه فرمانده پایگاه دریایی امام علی (ع) چابهار اظهار کرد: دین اسلام، نخستین لنگر ما به شمار می‌رود که ما را در مسیر نگه‌می‌دارد و در تندبادها، کشتی وحدتِ ملت و انقلاب را حفظ می‌کند. شیعه و سنی متعلق به همین کشور هستند و همگی باید باهم از این کشور دفاع کنیم.

وی تصریح کرد: ایران اسلامی، کشور همه ایرانی‌ها به شمار می‌رود و باید از این کشور که ناموس ما در آن است دفاع کنیم و مقابل افرادی به دنبال مختل کردن امنیت در کشور هستند مقتدرانه بایستیم.

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره توصیه‌های بزرگان دین& اظهار کرد: دو نعمت وجود دارد که بعضاً نسبت به اهمیت آن‌ها توجهی نمی‌شود، یکی نعمت سلامتی و دیگری نعمت امنیت که بسیار حائز اهمیت هستند.

وی با اشاره به اتفاقات و ناامنی‌هایی که در برخی کشورهای همسایه وجود دارد، عنوان کرد: اگر ما ملت ایران خواهان سلامتی و امنیتِ خود و خانواده‌هایمان هستیم باید این کشتی وحدت را حفظ کنیم.

دریادار تنگسیری بیان کرد: در این مسیر، مهم‌ترین شاخص همین وحدت است و این را باید در عمل ثابت کنیم.

 

همه مسئولان باید تلاش کنند تا مشکلات مردم رفع شود

وی ادامه داد: برای سپاه و بسیج تفاوتی ندارد که سیل در خوزستان یا در شرق کشور به وقوع بپیوند و این را همه مشاهده کردند؛ همه نیروهای مسلح ثابت کردند که خدمتگزار و خادم مردم و انقلاب هستند.

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: همه باید تلاش کنند تا مشکلات مردم رفع شود. خداوند این وظیفه را بر عهده همه مسئولان گذاشته است ولی دشمن خلاف این را می‌خواهد.

وی تصریح کرد: دشمن می‌خواهد بین دو مسلمان تفرقه بیندازد و از طریق این تفرقه، به کشور نفوذ کنند و نباید جایی برای نفوذ دشمن بگذاریم.

دریادار تنگسیری گفت: توجه و نگاه ما باید به کلام و اشاره‌های مقام معظم رهبری باشد و همه خوب می‌دانیم که رهبر معظم انقلاب چقدر نسبت به وحدت تأکید دارند و امروز در این کشور اگر صدای تفرقه از حلقوم هرکسی بیرون بیاید، آن حلقوم شیطان است و نباید به چنین افرادی میدان بدهیم. «در هر لباسی که می‌خواهند باشند»

وی تأکید کرد: باید مردم‌داری را جزو اصول وحدت کشور قرار بدهیم. تأکید می‌کنیم که پاسداران ما بایستی زمینه امنیت برای ماهیگیران روی دریا و مردم را بر روی زمین ایجاد کنند.

 

ماهیگیر ما وقتی به دریا می‌رود باید امنیت داشته باشد

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: ماهیگیر ما وقتی به دریا می‌رود باید امنیت داشته باشد تا یک بیگانه نیاید در منطقه صید ماهیگیران ما فعالیت غیرقانونی انجام بدهد و ما باید از منافع مردممان دفاع کنیم و این کار را بارها انجام دادیم که جزئیاتش در خبرها آمده است.

دریادار تنگسیری بیان کرد: در پایگاه دریایی امام علی (ع) یک یگان واکنش سریع را فعال کردیم که در صورت بروز هر اتفاقی در منطقه، واکنش سریع و مقتدرانه نیروهای جان‌برکف ما نمایان خواهد شد.

وی تصریح کرد: ایجاد یک یگان نیروهای واکنش سریع برای انجام اقدامات فوری در بحث امداد و نجات هم جزو اولویت‌هاست.

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به سیل خوزستان، عنوان کرد: نیروی دریایی سپاه پاسداران ۱۰۳ فروند شناور را به منطقه ارسال کرد و ۶۴ شناور را برادران اهل سنت ما به منطقه ارسال کردند و مردانه برای هم‌وطنان خود کار کردند و خودشان هم بیش از ۲۰ شبانه‌روز تلاش کردند.

وی تصریح کرد: در شرق کشور هم در نخستین ساعات بروز سیل، همه حضور پیدا کردند و این، فرمان مقام معظم رهبری است و خداوند هم همیشه به کیفیت اعمال ما نگاه می‌کند.

 

 انتهای پیام/

منبع : mehrnews.com

نظرات شما

capcha