خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 13050
۱۴۰۰/۰۹/۰۳ - ۱۱:۱۹

۱.۵ تن فلفل عنابی برای نخستین بار در ایرانشهر برداشت شد

۱.۵ تن فلفل عنابی برای نخستین بار در ایرانشهر برداشت شد
رئیس تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی ایرانشهر گفت: برای نخستین بار در استان سه هکتار از اراضی ایرانشهر به کشت فلفل عنابی اختصاص یافت که از این سطح بیش از یک هزار و ۵۰۰ کیلوگرم محصول برداشت‌شده است.

به گزارش اس.بی پرس، علی شریعتمداری رئیس تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی ایرانشهر گفت: فلفل عنابی برای نخستین بار است که در سیستان و بلوچستان و در شهرستان ایرانشهر کشت می‌شود که البته این کشت خوب جواب داده است.

وی با بیان اینکه در هر هکتار ۵۰۰ کیلوگرم فلفل عنابی برداشت‌شده افزود: برداشت فلفل عنابی در ایرانشهر تا اوایل آذر ادامه دارد.

رئیس تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی ایرانشهر با اشاره به اهمیت کشت گیاهان دارویی در این شهرستان گفت: کشت این‌گونه محصولات با توجه به اشتغال‌زایی و درآمدزایی بالایی که دارد می‌تواند جایگزین مناسب برای کشت‌های رایج در منطقه باشد.

وی تصریح کرد: فلفل عنابی تاکنون از پاکستان و هندوستان وارد می‌شده و این برای نخستین بار است که در ایرانشهر کشت‌شده که با توجه به شرایط آب‌وهوای منطقه خوب جواب داده است.

شریعتمداری خاطرنشان کرد: مصرف آب گیاهان دارویی از قبیل فلفل عنابی بسیار پایین است مثلاً یونجه باید در هفته ۲ بار آب شود، اما این محصول در ماه ۲ بار به آب نیاز دارد.

 

 انتهای پیام/

منبع : yjc.news

نظرات شما

capcha