خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 13052
۱۴۰۰/۰۹/۰۳ - ۱۳:۳۸
امام‌جمعه زاهدان:

روحیه بسیجی در عمل و التزام به معارف است

 روحیه بسیجی در عمل و التزام به معارف است
نماینده ولی‌فقیه در سیستان‌ و بلوچستان و امام‌جمعه زاهدان گفت: هر چه عمل و التزام انسان به معارف اسلامی بیشتر باشد بسیجی‌تر است اگرچه نام او در هیچ دفتر سازمانی ثبت‌نشده باشد.

به گزارش اس.بی پرس، آیت‌الله مصطفی محامی در همایش اساتید، روحانیون بسیجی، ائمه جمعه و جماعات به مناسبت روز قشر بسیج طلاب و روحانیون اظهار داشت: بسیج قبل از اینکه یک سازمان باشد یک فرهنگ بوده آن‌هم فرهنگی که برگرفته از معارف اسلامی، آیات قرآنی و احادیث نورانی است.

وی افزود: بسیج فرهنگی است که در طول تاریخ اسلام در جمع‌های کوچک نمود پیداکرده و نمونه‌ای از آن در حوزه‌های علمیه بود که اهالی حوزه‌های علمیه چه استاد و چه شاگرد در طول تاریخ اسلام با همان فرهنگ و تفکر بسیجی زندگی کرده‌اند.

نماینده ولی‌فقیه در سیستان‌ و بلوچستان تصریح کرد: اصحاب حوزه‌های علمیه با اخلاص، ایثار، شجاعت، شهامت، تلاش شبانه‌روزی، پیوند باخدا و باتحمل همه سختی‌ها، فشارها، ظلم و جور و همه محدودیت‌ها به مادیات پشت پا زدند و با خلوص نیت وارد این عرصه شده و توانستند توفیقات فراوانی را کسب کرده و خدمات فراوانی به جامعه ارائه دهند.

وی ادامه داد: خروجی حوزه‌های علمیه برگرفته از فرهنگ بسیج بود و علمای بزرگ، مدرسین، نویسندگان، کتاب‌ها و مبلغان توانا از خروجی‌های حوزه‌های علمیه هستند و همه این‌ها برگرفته از فرهنگ بسیجی است.

آیت‌الله محامی با اشاره به بیان همسر پیامبر اکرم (ص) که اخلاق ایشان را قرآنی توصیف کردند اظهار داشت: همان‌گونه که پیامبر اکرم (ص) تجسم قرآن و به تعبیری قرآن ناطق بوده روحیه بسیجی نیز دربردارنده مجموعه‌ای از معارف الهی است و اگر کسی ملتزم به این معارف اسلام و عامل به دستورات اسلامی باشد بسیجی است.

 وی ادامه داد: هر چه عمل و التزام انسان به این معارف بیشتر باشد بسیجی‌تر است اگرچه نام او در هیچ دفتر سازمانی ثبت‌نشده باشد و هر کس از این معیارها فاصله بگیرد از بسیج فاصله گرفته اگرچه اسمش در دفاتر سازمانی ثبت‌شده باشد.

نماینده ولی‌فقیه در سیستان‌ و بلوچستان تصریح کرد: حضرت امام خمینی (ره) خود از محصول‌های ارزشمند حوزه‌های علمیه است که توانست این فرهنگ محدود در مجامع کوچک ایمانی را فراگیر و در جامعه اسلامی ایران گسترش دهد.

وی خاطرنشان کرد: امام خمینی (ره) قبل از تشکیل سازمان بسیج و قبل از پیروزی انقلاب اسلامی تحول فرهنگی را در مردم ایجاد کرد و مردمی که در ابتدا از طاغوت ترس داشتند در ادامه مقابل گلوله سینه سپر کردند و این فرهنگ ریشه در اسلام دارد.

وی با بیان اینکه هنر امام خمینی (ره) گسترش این فرهنگ در ایران و نیز خارج جامعه اسلامی است که جبهه مقاومت نیز با همین فرهنگ تشکیل شد تصریح کرد: گذشتگان ما باافتخار این مسیر را دنبال کردند و امروز ما حوزویان و بسیجیان میراث دار این افتخارات هستیم و باید تلاش کنیم تا همان ایثار، ولایتمداری، تلاش شبانه‌روزی، ازخودگذشتگی، رسالت‌مداری و همه کمالات را در خود ایجاد و بر اساس آن عمل کرده و این میراث گران‌قدر را حفظ، تقویت و به نسل آینده منتقل کنیم.

آیت‌الله محامی خاطرنشان کرد: اگر گذشتگان ما احساس تکلیف کردند و در عرصه‌های مختلف در خط مقدم حضور یافتند ما نیز باید احساس تکلیف کنیم.

 

 انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha