خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 13054
۱۴۰۰/۰۹/۰۳ - ۱۳:۵۱
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان:

بیش از ۹۳۳ هزار دُز واکسن کرونا در سیستان و بلوچستان تزریق شد

بیش از ۹۳۳ هزار دُز واکسن کرونا در سیستان و بلوچستان تزریق شد
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: هم‌اینک میزان تلقیح واکسن کرونا در حوزه زیرپوشش این دانشگاه به بیش از ۹۳۳ هزار دُز رسیده که حاکی از پوشش ۸۵ درصدی جمعیت ۱۲ تا ۱۸ سال است.

به گزارش اس.بی پرس، محمد هاشمی شهری رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با بیان اینکه مردم به شایعاتی که در مورد واکسن کرونا مطرح است توجه نکنند، اظهار داشت: تجربه نشان داده که پوشش بالای واکسیناسیون کرونا می‌تواند از مرگ‌ومیر و بروز شدید بیماری کرونا جلوگیری کند.

وی قطع زنجیره انتقال بیماری و کاهش مرگ میر را ۲ هدف مهم واکسیناسیون کرونا عنوان کرد و افزود: زنجیره انتقال بیماری زمانی قطع خواهد شد که حداقل ۸۰ درصد افراد جامعه واکسن کرونا را دریافت کرده باشند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: پویش «من هم واکسن زدم» برای ارتقای پوشش واکسیناسیون کرونا در این دانشگاه از ۲۵ آبان آغازشده و تا ۱۵ آذر ادامه دارد.

وی ادامه داد: در این پویش برنامه واکسیناسیون کرونا به‌صورت محله محور توسط تیم‌های سیار علاوه بر مراکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا در حاشیه شهر انجام می‌شود.

هاشمی با اشاره به‌احتمال افزایش موارد ابتلا به کرونا و لزوم پرهیز از دورهمی، عادی‌انگاری و نیز استفاده مستمر از ماسک توسط شهروندان افزود: طبق هشدار‌های قبلی، چرخش شیوع ویروس در جامعه برقرار است و با سرد شدن هوا و کم شدن تهویه فضا‌های سربسته، احتمال انتشار ویروس بیشتر شده است.

 

 انتهای پیام/

منبع : yjc.news

نظرات شما