خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 13073
۱۴۰۰/۰۹/۰۴ - ۱۲:۱۵

۴۳ هزار متصرف به اراضی دولتی در کشور شناسایی شدند

۴۳ هزار متصرف به اراضی دولتی در کشور شناسایی شدند
مشاور معاون وزیر راه گفت: ۴۳ هزار متصرف به اراضی دولتی طی ۲ سال اخیر در راستای حفاظت از انفال و عرصه‌های ملی در کشور شناسایی‌شده ا ند.

به گزارش اس.بی پرس، سرهنگ پاسدار جواد خردمند مشاور معاون وزیر راه و شهرسازی و فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن در نشست بررسی عملکرد یگان حفاظت اداره کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان اظهار داشت: پرونده متخلفان این مدت در املاک حقوقی این سازمان در حال بررسی است و به‌محض اینکه اتهام آنان ثابت شود برای اعمال قانون به مراجع قضایی معرفی خواهند شد.

وی ادامه داد: همچنین بر اساس برآورد‌های انجام‌شده ارزش رفع تصرفات و تعرض اراضی دولتی انجام‌شده کشور در ۲ سال و نیم اخیر ۵۲ هزار میلیارد تومان بوده که سهم سیستان و بلوچستان با عملکرد مطلوب یگان حفاظت اداره کل راه و شهرسازی استان ۶۶۰ میلیارد تومان است.

فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن از صدور کارت ضابط قضایی برای نیرو‌های یگان حفاظت اراضی اداره کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان خبر داد و افزود: به‌منظور ارتقای توان عملیاتی و اجرایی یگان حفاظت اداره کل راه و شهرسازی این استان در خصوص مقابله با زمین‌خواران و سوء‌استفاده‌کنندگان بیت‌المال بعد از پنج سال کارت ضابط قضایی برای نیرو‌های یگان حفاظت این استان در حال صادر شدن است.

وی با بیان اینکه هم‌اینک یک هزار و ۲۰۰ نیروی یگان حفاظت از اراضی در کشور مشغول فعالیت هستند تصریح کرد: با حمایت‌های مطلوب معاون وزیر راه و شهرسازی این سازمان مشکلی در تأمین نیروی انسانی موردنیاز ندارد به‌طوری‌که به‌محض اینکه اراضی جدید تحویل یگان حفاظت می‌شود نیروی یگان آن نیز افزایش می‌یابد.

خردمند با اشاره به سامانه تلفنی ۱۶۵۶ که آماده دریافت گزارش‌های مربوط به تصرفات زمین‌های دولتی است افزود: از شهروندان گرامی در سراسر کشور درخواست می‌شود هر جا که دست‌اندازی‌هایی به انفال و زمین‌های واقع در محدوده شهر‌ها را مشاهده کردند به این سامانه تلفنی اطلاع دهند تا در کمتر زمان ممکن مورد رسیدگی قرار گیرد.

مدیرکل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان نیز در این نشست گفت: گشت حفاظت اراضی این اداره کل با حمایت دستگاه‌های امنیتی و نظارتی، موضوع مبارزه با زمین‌خواری را با جدیت در دستور کار قرار داده و در تمام شهرستان‌های تحت پوشش هرگونه تحرک جهت تصرف غیرقانونی را با قاطعیت جلوگیری می‌کند.

عطاءالله اکبری از حمایت‌های قاطعانه دستگاه‌های قضایی و نظارتی و نهاد‌های امنیتی در خصوص مبارزه با زمین‌خواری و سوءاستفاده از بیت‌المال قدردانی و اظهار امیدواری کرد که با همکاری مردم و دستگاه‌های مذکور، این اداره کل به‌طور جدی‌تر به برخورد با متصرفان اراضی ملی بپردازد.

 

 انتهای پیام/

منبع : yjc.news

نظرات شما

capcha