خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 13074
۱۴۰۰/۰۹/۰۴ - ۱۲:۲۱

۲ واحد تولیدی در شهرک صنعتی زاهدان میرجاوه افتتاح شد

۲ واحد تولیدی در شهرک صنعتی زاهدان میرجاوه افتتاح شد
۲ واحد تولیدی با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی و سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری سیستان و بلوچستان در شهرک صنعتی زاهدان - میرجاوه افتتاح شد.

به گزارش اس.بی پرس، مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی سیستان و بلوچستان روز پنجشنبه در حاشیه این مراسم اظهار داشت: واحد تولیدی ساتین سلامت هامون در زمینی به مساحت ۲ هزار مترمربع ساخته‌شده و انواع محصولات سلولزی را با ظرفیت تولید سالانه ۶۲۰ تن و سرمایه‌گذاری ۶۰ میلیارد ریال تولید می‌کند.

علیرضا راشکی گفت: این واحد تولیدی برای ۱۲ نفر اشتغال ایجاد کرده است.

وی افزود: واحد تولیدی تیرچه صنعتی فایکو نیز با ظرفیت تولید سالانه سه هزار تن و سرمایه‌گذاری ۱۴۰ میلیارد ریال در زمینی به مساحت سه هزار مترمربع افتتاح شد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی سیستان و بلوچستان بیان کرد: این واحد تولیدی برای ۲۸ نفر اشتغال ایجاد می‌کند.

وی گفت: عملیات اجرایی شهرک صنعتی زاهدان - میرجاوه در سال ۶۹ آغاز شد و این شهرک با مساحت ۹۳۲ هکتار و فاز عملیاتی ۴۴۶ هکتار در کیلومتر سه جاده زاهدان - میرجاوه قرار دارد.

راشکی افزود: تاکنون ۲۰۴ واحد با سرمایه‌گذاری ۲ هزار و ۳۵۷ میلیارد ریال و ظرفیت اشتغال چهار هزار و ۴۸۶ نفر در این شهرک به بهره‌برداری رسیده است.

وی اظهار داشت: در این شهرک تصفیه‌خانه آب، ایستگاه آتش‌نشانی، پایگاه اورژانس، پارک شهرک صنعتی، سالن ورزشی چندمنظوره، زمین ورزشی و تنیس، مرکز خدمات فناوری و کسب‌وکار و بارانداز اختصاصی راه‌آهن مستقر است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی سیستان و بلوچستان به شهرک صنعتی کارگاهی نیز اشاره کرد و گفت: عملیات اجرایی این شهرک در سال ۷۰ آغاز شد و با مساحت و فاز عملیاتی هرکدام ۷۴ هکتار در شمال غرب زاهدان ورودی شهر قرار دارد.

وی خاطرنشان کرد: این شهرک با ۷۳۱ واحد بهره‌برداری و سرمایه‌گذاری هزار و ۳۵۰ میلیارد ریال و ظرفیت اشتغال ۲ هزار و ۷۰۰ نفر به بهره‌برداری رسیده است.

راشکی بیان کرد: در این شهرک ایستگاه آتش‌نشانی، دفتر شهرک صنعتی و پایگاه اورژانس مستقر است.

وی گفت: طبق برنامه ابلاغی سال جاری ۳۰ واحد کارگاهی در دستور کار معاونت فنی شرکت شهرک‌های صنعتی سیستان و بلوچستان است که در ۲ شهرک کارگاهی زاهدان و شهرک صنعتی زاهدان میرجاوه مجموعاً ۴۹ سوله کارگاهی در حال اجرا است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران از واحد کارگاهی آرمین لوله شرق در شهرک کارگاهی زاهدان نیز بازدید کرد.

این واحد کارگاهی با تولید لوله و اتصالات پلی‌اتیلن، پلی‌پروپیلن و پی‌وی‌سی و سرمایه‌گذاری ۵۰۰ میلیارد ریال و ظرفیت تولید سالانه ۱۰ هزار تن در زمینی به مساحت هشت هزار مترمربع فعالیت می‌کند.

این واحد کارگاهی برای ۷۰ نفر اشتغال ایجاد کرده است.

 

 انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha