خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 13076
۱۴۰۰/۰۹/۰۴ - ۲۰:۰۲
موسسه جهادی رویش مهر همت کرد

آموزش مهارت‌های تدریس علوم تجربی ابتدایی به معلمان سیستان (ویدئو)

آموزش مهارت‌های تدریس علوم تجربی ابتدایی به معلمان سیستان (ویدئو)
کارگاه آموزش مهارت‌های تدریس علوم تجربی ابتدایی روز چهارشنبه برای معلمان مناطق شش‌گانه سیستان، در شهر زابل کلید خورد و در اولین جلسه چند نمونه از آزمایش‌های مربوطه به‌منظور تفهیم هر چه بیشتر نقشه راه کارگاه طراحی و اجرا شد.

به گزارش خبرنگار اس.بی پرس، بعد از برنامه‌ریزی‌های فراوان برای برگزاری کارگاه حضوری و به تعویق افتادن چندباره برنامه‌های مربوط به آموزش مهارت‌های تدریس علوم تجربی ابتدایی به خاطر محدودیت‌های کرونایی، جلسه انتخابی دوره آموزش معلمان علوم تجربی ابتدایی روز چهارشنبه 3 آذر 1400 در زابل برگزار شد.

هدف از این کارگاه که توسط گروه جهادی رویش مهر برای اولین بار در استان اجرا می‌شود، تربیت مدرسان میانی درس علوم تجربی و انتقال اطلاعات آموخته‌شده توسط خود معلمان به همکاران دیگر مناطق عنوان‌شده است.

با توجه به نیازسنجی صورت گرفته، اکثر معلمان ابتدایی استان سیستان و بلوچستان علاقه‌مند به دریافت آموزش‌هایی در تدریس نوین درس علوم تجربی ابتدایی هستند.

قرار است جلسه اول این کارگاه، طی دو هفته آینده به‌صورت حضوری در شهرستان زابل ماهی ۱۲ ساعت اجرا و تا خرداد ۱۴۰۱ ادامه یابد تا مدرسان میانی آموزش‌دیده بتوانند دوره‌های خود را در تابستان سال آتی برای همکاران مناطق خود تهیه ببینند.

تربیت مدرسان و معلمان سیستان و بلوچستان به‌شدت در آموزش دانش آموزان این استان تأثیرگذار است. این اتفاق که بستری است برای بروز استعدادهای کودکان سرزمین پهناور سیستان و بلوچستان که زیر خروارها خروار آوار محرومیت‌ها مدفون‌شده، باید به‌صورت گسترده‌تر اجرایی شود؛ تمام معلمان و البته دانش آموزان استان باید از این خدمات آموزشی بهره‌مند شوند تا قدم‌های توسعه استان و محرومیت‌زدایی محکم‌تر و دقیق‌تر برداشته شود. همان‌طور که مدرسه‌سازی در استان موردتوجه قرارگرفته و خیرین مدرسه‌ساز متوجه محرومیت‌های سیستان و بلوچستان شده‌اند، باید مجهز کردن معلمان و مربیان استان به دانش‌ها، مهارت‌ها و ابزار روز نیز موردتوجه بیشتری قرار گیرد.


download

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha