خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 13087
۱۴۰۰/۰۹/۰۵ - ۱۹:۵۰

کلنگ واحدهای مسکونی طرح ملی نهضت مسکن سیستان و بلوچستان به زمین زده شد

کلنگ واحدهای مسکونی طرح ملی نهضت مسکن سیستان و بلوچستان به زمین زده شد
کلنگ نخستین واحدهای مسکونی طرح نهضت ملی مسکن سیستان و بلوچستان در قالب یک هزار و ۷۶ واحد روز جمعه با حضور استاندار و شماری از مسئولان این استان در زاهدان به زمین زده شد.

به گزارش اس.بی پرس، استاندار سیستان و بلوچستان در این مراسم اظهار داشت: پروژه نهضت ملی مسکن در این استان بیشتر از سایر استان‌ها دارای مزیت است چرا که به دلیل ضعیف بودن ساختار اقتصادی در بخش‌های مختلف نظیر صنعت، واحدهای تولیدی و غیره موجب اشتغال‌زایی بخش قابل‌توجهی از افراد جویای کار می‌شود.

حسین مدرس خیابانی با بیان اینکه مسکن مهم‌ترین پروژه در سیستان و بلوچستان محسوب می‌شود افزود: ضروری است در ساخت این پروژه‌های مسکونی از ظرفیت تعاونی‌های مسکن و توان دستگاه‌های اجرایی و محصولات تولیدی استان به بهترین نحو استفاده شود.

مدیر کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان نیز در این مراسم با بیان اینکه زمین‌ساخت واحدهای مسکونی در سال اول طرح نهضت ملی مسکن در استان تأمین شده است گفت: در این طرح تمامی جوانب از جمله موقعیت زمین، طرح تفصیلی و غیره از همان ابتدا در اولویت قرار گرفته است تا پروژه بدون هیچ مشکلی در کمترین زمان ممکن ساخته شود.

عطاء الله اکبری با اشاره به طرح اقدام ملی مسکن افزود: با اقدامات مطلوب انجام شده در حال حاضر طرح اقدام ملی مسکن با گردش مالی سه هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان و اشتغال‌زایی ۱۶ هزار نفر در سیستان و بلوچستان با پیشرفت فیزیکی مطلوب در حال اجراست به‌طوری‌که این استان جزو پنج استان برتر کشور در این زمینه بشمار می‌رود.

وی ادامه داد: سهمیه سال اول سیستان و بلوچستان در طرح نهضت ملی مسکن بیش از ۳۴ هزار واحد مسکونی در نظر گرفته شده است که پیش‌بینی می‌شود زمینه‌ساز اشتغال برای ۷۰ هزار نفر و گردش مالی ۱۸ هزار میلیارد تومان باشد.

 

 انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

داغ های مجازی