خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 13109
۱۴۰۰/۰۹/۰۶ - ۱۲:۰۸
وزیر ورزش و جوانان:

پایین بودن سن ازدواج در سیستان و بلوچستان نیازمند کارگروه ویژه است

پایین بودن سن ازدواج در سیستان و بلوچستان نیازمند کارگروه ویژه است
وزیر ورزش و جوانان گفت: با توجه به پایین بودن سن ازدواج در سیستان و بلوچستان از متوسط کشوری ضروری است کارگروه استانی برای بهبود وضعیت این حوزه در استان تشکیل شود.

به گزارش اس.بی پرس، سجادی در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان سیستان و بلوچستان افزود: این استان دارای بیشترین آمار ازدواج و کمترین آمار طلاق است که آمار ارزشمند در حوزه جوانان محسوب می‌شود اما درزمینهٔ پایین بودن سن ازدواج در آن باید اقدامات لازم در قالب کارگروه استانی انجام شود.

وی از کارگروه تخصصی برای اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام در وزارت ورزش و جوانان خرداد و گفت: در این کارگروه که با حضور مدیرکل ورزش و جوانان هر استان برگزار می‌شود خودم حضور دارم که آنچه در بضاعت و منابعی که در حوزه ورزش و جوانان وجود دارد با مشورت و فوریت در دستور کار قرار می‌گیرد و به دنبال اجرا، اتمام و بهره‌برداری این پروژه‌ها در استان‌ها خواهیم بود.

وزیر ورزش و جوانان گفت: در سیستان و بلوچستان پروژه‌های ورزشی زیادی در یک دهه اخیر آغازشده که اتمام آن‌ها برای ورزش و جوانان یک تکلیف است که باید با تدابیر اندیشیده شده این پروژه‌ها در کمترین زمان ممکن به بهره‌برداری برسد.

وی با تأکید بر اینکه یکی از اتفاقات مهم در سیستان و بلوچستان ورزش‌های آبی، دریایی و گردشگری است، تصریح کرد: بسیاری از رویدادهای دریایی زیبا را می‌توان در این استان داشت.

وزیر ورزش و جوانان گفت: یکی از اتفاقات مهم ورزش قهرمانی است که هم برای فرد و هم برای مردم دارای اهمیت و غرورآفرین است.

وی با اشاره به هفته بسیج گفت: ورزش و بسیج ویژگی‌های مشترکی دارند که مهم‌ترین آن جوان باوری و جوان یاوری است که می‌تواند با کمک آن‌ها بر مشکلات مختلف غلبه کرد.

سجادی تأکید کرد: جوان باوری و جوان یاوری ازجمله ویژگی‌های ورزش و بسیج است و با این روحیه می‌شود بر مشکلات غلبه کرد.

وزیر ورزش و جوانان گفت: جوانان چشم‌وچراغ کشورند و اگر می‌خواهیم مسائل فرهنگی جوانان را دنبال کنیم باید فرهنگ کهن کشورمان را جدی بگیریم.

وی افزود: خوشحالم که در هفته بسیج این توفیق به دست آمد که در خدمت جوانان عزیز سیستان و بلوچستان باشیم.

وزیر ورزش و جوانان گفت: مسئولان استانی زحمت زیادی برای جامعه ورزش و جوانان این استان می‌کشند و دغدغه آنان مشکلات جوانان است و نمایندگان این استان در مجلس میز همواره در ارتباط هستند و برای رفع موانع و مشکلات جامعه ورزش و حوزه جوانان قدم برمی‌دارند.

وی خاطرنشان کرد: سیستان و بلوچستان جزو استان‌های است که هنوز گویش، لباس سنتی و مهمان‌نوازی منحصربه‌فرد و اصالت خود را حفظ کرده که اتفاق بسیار بزرگی است.

سجادی گفت: وجود اسطوره‌ها و بزرگان زیاد در این دیار و همچنین زبان و گویش و حفظ سنت‌ها باعث شده فرهنگ غنی ایرانی در سیستان و بلوچستان ماندگار شود. اگر می‌خواهیم مباحث فرهنگی جوانان را دنبال کنیم باید فرهنگ کهن ایران را جدی بگیریم. باید هر مکان و حوزه‌ای که به ورزش و امور جوانان مربوط می‌شود در وهله اول بحث فرهنگ اصیل ایرانی را در نظر داشته و سرلوحه کار خود قرار دهیم.

وی تأکید کرد: باید به ورزشکاران و جوانان خود مشورت دهیم که در زندگی دچار مشکل و سردرگمی نشوند. باید مراکز مشاوره برای جوانان تشکیل شود، بیانیه گام دوم یکی از اسناد مهم و ملاک ما است و باید اهداف این بیانیه عملی شود و در اداره کشور از جوانان استفاده کنیم.

وی اظهار داشت: هدف ما در معاونت امور جوانان استفاده بهینه از سمن‌ها است و اینکه سه هزار و ۷۰۰ سمن در کشور وجود دارد اتفاق خوبی است ولی باید با برنامه‌ریزی از این سمن‌ها برای توسعه کشور استفاده کنیم.

 

 انتهای پیام/

منبع : isna.ir

نظرات شما

capcha