خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 13119
۱۴۰۰/۰۹/۰۷ - ۱۲:۲۴
استاندار:

پوشش واکسیناسیون کارکنان دستگاه‌های اجرایی باید به ۱۰۰درصد برسد

 پوشش واکسیناسیون کارکنان دستگاه‌های اجرایی باید به ۱۰۰درصد برسد
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: پوشش واکسیناسیون کارکنان دستگاه‌های اجرایی این استان به‌عنوان قشر فرهیخته و تحصیل‌کرده اجتماع باید به ۱۰۰ درصد برسد.

به گزارش اس.بی پرس، حسین مدرس خیابانی در نشست ستاد استانی مدیریت و مقابله با بیماری کرونا با بیان اینکه میانگین پوشش واکسیناسیون کشور ۸۶ درصد و در سیستان و بلوچستان ۱۰ درصد کمتر یعنی ۷۶ درصد است اظهار داشت: افزایش پوشش واکسیناسیون سایر افراد جامعه با استفاده از روش‌های اطلاع‌رسانی ارشادی و اقناعی ضروری است.

وی با تقدیر از فرماندارانی که بالاترین میزان پوشش واکسیناسیون را در سطح استان دارند افزود: از تجارب موفق این فرمانداران برای تشویق مردم به امر واکسیناسیون استفاده شود.

استاندار سیستان و بلوچستان بر استفاده از ظرفیت اطلاع‌رسانی رسانه‌ها پیرامون این موضوع تأکید کرد و گفت: مرجع اعتماد و اتکای مردم به اطلاعات رسمی و صحیح رسانه‌هاست و باید از این ظرفیت به‌طور ویژه استفاده کنیم.

وی تصریح کرد: با توجه به‌احتمال شیوع سویه جدید کرونا، از افرادی که تاکنون واکسن کرونا را نزده‌اند می‌خواهیم برای حفظ سلامتی خود و کاهش شدت این بیماری هرچه سریع‌تر با مراجعه به مراکز واکسیناسیون خود را در برابر این بیماری ایمن کنند.

همچنین اعضای ستاد کرونای استان بر کنترل مبادی ورودی مرزها و ممانعت از ورود کارمندان بدون کارت واکسن به داخل ادارات تأکید کردند.

علیرضا شهرکی مدیرکل ستاد مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان نیز در این نشست گفت: با اقدامات انجام‌گرفته هم‌اینک از شهرها استان ۱۹ شهرستان دارای وضعیت آبی ۶ شهرستان زرد و یک شهر هم دارای وضعیت نارنجی است.

 

 انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما