خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 13130
۱۴۰۰/۰۹/۰۸ - ۱۲:۲۹

پنج دستگاه تصویربرداری پزشکی به دانشگاه علوم پزشکی زاهدان اضافه می‌شود

پنج دستگاه تصویربرداری پزشکی به دانشگاه علوم پزشکی زاهدان اضافه می‌شود
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: هم‌اینک یک دستگاه «ام آر ای» و پنج دستگاه «سی‌تی‌اسکن» در مراکز تحت پوشش این دانشگاه خدمات تخصصی تصویربرداری را به هم استانی ارائه می‌کند که به‌زودی پنج دستگاه دیگر نیز به این ظرفیت اضافه می‌شود.

به گزارش اس.بی پرس، محمد هاشمی شهری رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان اظهار داشت: هم‌اینک تنها دستگاه ام آر آی دولتی فعال در حوزه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در بیمارستان علی ابن ابیطالب (ع) این شهر استقرار دارد و اقدامات هم‌زمان برای به‌روزرسانی این دستگاه و خرید ۲ دستگاه «ام آر آی» دیگر هم در حال انجام است.

وی افزود: به‌زودی یک دستگاه «ام آر آی» جدید در بیمارستان‌های خاتم‌الانبیاء (ص) زاهدان و یک دستگاه دیگر نیز در بیمارستان ایرانمهر سراوان نصب و راه‌اندازی خواهد شد که ارزش این ۲ دستگاه بیش از ۵۰۰ میلیارد ریال است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان بیان کرد: دستگاه ام آر آی بیمارستان ایرانمهر که از طریق هیئت امناء صرفه‌جویی ارزی در معالجه بیماران وزارت بهداشت و با اعتبارات وزارتی تأمین و به این شهرستان حمل شده و مراحل نصب، اخذ استانداردهای فنی و راه‌اندازی را سپری می‌کند.

وی با تشکر از بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرائی فرمان حضرت امام (ره) که تأمین اعتبارات موردنیاز برای خرید ام آر آی بیمارستان خاتم‌الانبیاء (ص) را تقبل کرده است گفت: مراحل اولیه برای ساخت محل نصب این دستگاه در بیمارستان انجام‌شده و این دستگاه نیز به‌زودی به زاهدان ارسال خواهد شد.

هاشمی شهری با اشاره به افتتاح و بهره‌برداری از ساختمان ۳۲۰ تختخوابی شهید حاج قاسم سلیمانی در مجتمع بیمارستانی علی ابن ابیطالب (ع) زاهدان در سال جاری تصریح کرد: پیگیری جهت تخصیص یک دستگاه «ام آر آی» دیگر برای این بیمارستان نیز در حال انجام است.

وی در خصوص دستگاه‌های «سی‌تی‌اسکن» فعال در مراکز درمانی تحت پوشش این دانشگاه خاطرنشان کرد: از مجموع پنج دستگاه سی‌تی‌اسکن موجود در بیمارستان‌های علی ابن ابیطالب (ع)، خاتم‌الانبیا (ص)، بوعلی زاهدان، امام خمینی (ره) خاش و ایرانمهر سراوان سه دستگاه در سه سال اخیر خریداری و نصب‌شده و با رایزنی‌های صورت گرفته به‌زودی شاهد تخصیص ۲ دستگاه سی‌تی‌اسکن دیگر برای بیمارستان ۳۲۰ تختخوابی علی ابن ابیطالب (ع) و بیمارستان رازی شهرستان سراوان خواهیم بود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان با اشاره به نیازهای فزاینده درمانی و تشخیصی در سیستان و بلوچستان اظهار داشت: متأسفانه بعضاً در مراکز دولتی شاهد نوبت‌های طولانی هم استانی‌های عزیز برای دریافت خدمات تصویربرداری هستیم و امیدواریم تا با به ثمر نشستن طرح‌های در دست اجرای دانشگاه‌های علوم پزشکی استان این مشکلات به‌طور کامل برطرف شود.

وی در خصوص عدم امکان تصویربرداری‌ام آر آی برای افراد با وزن بالای ۱۰۰ کیلوگرم نیز گفت: دستگاه جدید «ام آر آی» که به‌زودی در بیمارستان خاتم‌الانبیاء (ص) زاهدان نصب و راه‌اندازی خواهد شد این محدودیت را ندارد و مشکل این گروه از بیماران نیز برطرف خواهد شد.

هاشمی شهری ادامه داد: هم‌اینک علاوه بر یک دستگاه ام آر آی فعال در بخش خصوصی یک دستگاه ام آر. آی در بیمارستان‌های علی ابن ابی طالب (ع)، یک دستگاه در بیمارستان ایران ایرانشهر، یک دستگاه در بیمارستان امام علی (ع) چابهار و یک دستگاه نیز در بیمارستان امیرالمونین (ع) زابل با تعرفه دولتی در حال ارائه خدمات هستند.

وی افزود: علاوه بر یک دستگاه سی‌تی‌اسکن فعال در بخش خصوصی در زاهدان ۶ دستگاه سی‌تی‌اسکن نیز در بیمارستان‌های نبی اکرم (ص)، پیامبر اعظم (ص)، خاتم‌الانبیاء (ص)، علی ابن ابی طالب (ع)، بوعلی و تأمین اجتماعی این شهر فعال است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان تصریح کرد: در مناطق تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر نیز ۶ دستگاه «سی‌تی‌اسکن» و در حوزه دانشگاه علوم پزشکی زابل نیز سه دستگاه سی‌تی‌اسکن در حال خدمت‌رسانی به مردم شریف استان هستند هرچند ممکن است یک یا تعدادی از این دستگاه‌ها در برهه زمانی خاص دچار نقص فنی و خروج موقت از سرویس خدمت شوند.

 

 انهای پیام/

منبع : yjc.news

نظرات شما