خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 13137
۱۴۰۰/۰۹/۰۸ - ۱۳:۰۹
سازمان جهانی بهداشت:

تست PCR می‌تواند «اُمیکرون» را تشخیص دهد

تست PCR می‌تواند «اُمیکرون» را تشخیص دهد
سازمان جهانی بهداشت (WHO) اعلام کرد: تست‌های PCR از قابلیت تشخیص سویه اُمیکرون برخوردارند و مطالعاتی در مورد روش‌های تشخیصی دیگر در حال انجام است.

به گزارش اس.بی پرس، سازمان جهانی بهداشت روز گذشته (یکشنبه) اعلام کرد: در حالیکه تست‌های PCR می‌توانند عفونت ناشی از سویه اُمیکرون را تشخیص دهند، مطالعاتی در حال انجام است تا مشخص شود آیا سویه نگران‌کننده کووید-۱۹ بر سایر انواع تست‌ها تأثیر دارد یا خیر.

سازمان جهانی بهداشت در به‌روزرسانی اطلاعات موجود درباره سویه جدید کرونا ویروس اعلام کرد: تست‌های PCR که به‌طور گسترده مورداستفاده قرار می‌گیرند، همچنان برای تشخیص سویه‌های کرونا ویروس ازجمله عفونت ناشی از اُمیکرون به کار گرفته می‌شود. همچنین مطالعاتی در حال انجام است تا تعیین شود آیا این سویه تأثیری بر انواع دیگر آزمایش‌ها ازجمله تست‌های تشخیص سریع آنتی‌ژن دارد یا خیر.

سازمان جهانی بهداشت روز جمعه اُمیکرون را سویه نگران‌کننده کرونا ویروس معرفی کرد که اولین بار در آفریقای جنوبی شناسایی شد.

به گزارش اس.بی پرس به نقل از ژاپن تودی، موارد ابتلا به سویه اُمیکرون در برخی از کشورها شناسایی‌شده و کشورها اقدام به اعمال محدودیت در مرزهای ورودی کرده‌اند زیرابه گفته رئیس اتحادیه اروپا، دولت‌ها برای کسب اطلاعات در مورد این سویه زمان کافی ندارند.

 

 انتهای پیام/

منبع : isna.ir

نظرات شما