خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 13140
۱۴۰۰/۰۹/۰۸ - ۲۰:۰۱

گردشگری دریایی بین ایران و عمان کلید می‌خورد

گردشگری دریایی بین ایران و عمان کلید می‌خورد
مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری سیستان و بلوچستان از آغاز گردشگری دریایی بین ایران و عمان خبر داد.

به گزارش اس.بی پرس، علیرضا جلال زایی مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری سیستان و بلوچستان از آغاز گردشگری دریایی بین ایران و عمان خبر داد و گفت: اخیراً با معاون وزیر گردشگری جلسه‌ای را در خصوص گردشگری دریایی داشتیم، این سبک گردشگری به‌صورت نیم‌‌روزه یا یک‌روزه در اطراف خلیج‌فارس انجام می‌شود.

علیرضا جلال زایی در خصوص آمادگی پذیرش این استان برای حضور گردشگران گفت:‌ ما در همان ایام کرونا هم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی پذیرای گردشگر بودیم، اما در ایام پساکرونا قرار است اتفاقات تازه‌ای بیفتد و احساس من این است که یک سونامی گردشگری در پیش خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه امسال پس از دو سال قرار است نوروزگاه ها را در سطح استان داشته باشیم، گفت: قرار بر این است که 121 نوروزگاه در سطح استان دوباره فعال شود که بیشتر در مبادی شهرها خواهند بود.

مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری سیستان و بلوچستان از آغاز گردشگری دریایی بین ایران و عمان خبر داد و گفت: اخیراً با معاون وزیر گردشگری جلسه‌ای را در خصوص گردشگری دریایی داشتیم، کاری که یک‌بار آن را کلید زدیم اما ناموفق بود و حالا قرار است دوباره شروع کنیم.

جلال زایی با اشاره به اینکه این سبک گردشگری به‌صورت نیم‌‌روزه یا یک‌روزه در اطراف خلیج‌فارس انجام می‌شود گفت: در این شکل از گردشگری ارتباط خوبی بین کشورهای حاشیه خلیج‌فارس به‌خصوص عمان که مبدأ‌ اصلی چابهار و مردم استان سیستان و بلوچستان برای سفر به عمان است وجود دارد.

وی همچنین از آمادگی این استان برای حضور در اکسپوی آینده خبر داد و گفت: استان سیستان و بلوچستان آمادگی دارد تا ظرفیت‌های گردشگری خود را معرفی کند ضمن اینکه تلاش داریم تا سال 1402 سالی باشد که با نگاه وزرای گردشگری حاشیه اقیانوس هند رقم بخورد.

مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری سیستان و بلوچستان اظهار داشت: یکی دیگر از برنامه‌های ما رویداد هفت‌گانه گردشگری است که از سوی استان‌های ساحلی کشور یعنی گیلان، سیستان و بلوچستان، مازندران، هرمزگان، گلستان، بوشهر و خوزستان انجام می‌گیرد.

 

 انتهای پیام/

منبع : yjc.news

نظرات شما

capcha