خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 13148
۱۴۰۰/۰۹/۰۹ - ۱۰:۵۷

تقویت صندوق‌های خرد زنان روستایی در فنوج

تقویت صندوق‌های خرد زنان روستایی در فنوج
مدیر جهاد کشاورزی فنوج از تقویت صندوق‌های خرد زنان روستایی در فنوج خبر داد و گفت: این صندوق‌ها هرچند کوچک، اما با ایده‌های بزرگ‌راه اندازی می‌شود.

به گزارش اس.بی پرس، عیسی قاضی مدیر جهاد کشاورزی فنوج در جلسه بررسی مشکلات صندوق‌های خرد روستایی فنوج اظهار کرد: هنر دستان زنان روستایی فنوج کمک یار اقتصاد خانواده است و تلاش می‌کنیم این صندوق‌ها تقویت کنیم.

وی افزود: تاکنون ۴ صندوق خرد زنان روستایی در این شهرستان تشکیل‌شده که با بهره‌گیری از تسهیلات کم‌بهره صندوق کارآفرینی امید و سرمایه اندک خود و خرید وسایل و امکانات لازم، با دست‌های پرتوان و هنرمندشان و با انواع سوزن‌دوزی، صنایع‌دستی و کشت و تولید انواع گیاهان دارویی و تولید انواع ترشی و مربا عرضه آن‌ها به بازار به کمک اقتصاد خانوار خود می‌شتابند و به‌زودی تعداد این صندوق‌ها به دو برابر خواهد رسید.

وی افزود: برای توانمندسازی بیشتر زنان روستایی با به‌کارگیری ١۶ نفر از زنان روستایی کارآفرین تعلیم‌یافته به‌عنوان تسهیلگر در منطقه با برگزاری دوره‌های آموزشی تئوری و عملی، کسب مهارت‌های لازم را به زنان روستایی آموزش می‌دهند.

قاضی بیان کرد: محصولات تولیدی زنان روستایی که اغلب صنایع‌دستی (سوزن‌دوزی و حصیربافی) و گیاهان دارویی (چای ترش و علف لیمو و حنا) است که از طریق سایت‌های مجازی و تشکیل نمایشگاه‌های متعدد و با مشارکت خیرین، تولیدات خود را بفروش می‌رسد.

 

 انتهای پیام/

منبع : yjc.news

نظرات شما