خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 13153
۱۴۰۰/۰۹/۰۹ - ۱۱:۱۳
مدیر بازارچه‌های مرزی استان:

سیستان و بلوچستان می‌تواند صادرکننده گوشت به کشورهای عربی باشد

سیستان و بلوچستان می‌تواند صادرکننده گوشت به کشورهای عربی باشد
مدیر بازارچه‌های مرزی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه در حال حاضر این استان تنها واردکننده دام از کشورهای هم‌جوار است گفت: این استان بدون حمایت‌های ارزی می‌تواند علاوه بر تأمین گوشت گرم کشور، به‌عنوان صادرکننده گوشت به کشورهای عربی مطرح شود.

به گزارش اس.بی پرس، میر افزود: در حالیکه دام زنده بدون ارز با قیمت به‌صرفه از مرزهای شرقی وارد کشور می‌شود، برخی از مافیای گوشت با استفاده از ارز حمایتی گوشت منجمد برزیلی وارد کشور می‌کنند.

به گفته مدیر بازارچه‌های مرزی استان، سیستان و بلوچستان تنها استانی است که قاچاق دام از آن صورت نمی‌گیرد و واردات دام را شاهد هستیم این در حالی است که از دیگر مرزهای کشور به دلیل چند نرخی بودن ارز دام به‌صورت قاچاق صادر می‌شود.

مدیر بازارچه‌های مرزی استان با اشاره به اینکه در سال گذشته 4 هزار و 434 رأس دام سبک و سنگین از طریق بازارچه‌های مرزی این استان وارد کشور شده است تصریح کرد: روند واردات دام روند افزایشی به خود گرفته بطوریکه پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال بیش از 8 هزار رأس دام وارد شود.

وی با بیان اینکه، در سال‌های گذشته تلاش‌های زیادی برای واردات دام از مرزهای استان توسط مسئولان جهاد کشاورزی و دامپزشکی استان شده است گفت: از انجاییکه که مافیای گوشت پشت پرده این موضوع بودند حضور استان را کمرنگ جلوه دادند بطوریکه آمار واردات دام پایین و گوشت‌های برزیلی، بازار را به تسخیر خود درآوردند.

میر افزود: این فرصت دوباره در حال احیا شدن است که نیاز به توجهات مسئولان کلان کشوری دارد و علاوه بر تأمین نیاز کشور جلوی خروج ارزهای حمایتی از کشور گرفته می‌شود.

 

 انتهای پیام/

منبع : isna.ir

نظرات شما