خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 13159
۱۴۰۰/۰۹/۰۹ - ۱۹:۰۸

چشم‌اندازهای زیبای رودخانه دامن ایرانشهر برای گردشگری جذاب و دلنوازاست

چشم‌اندازهای زیبای رودخانه دامن ایرانشهر برای گردشگری جذاب و دلنوازاست
سرپرست بخشداری بخش دامن ایرانشهر در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: چشم‌اندازهای زیبا و بکر حاشیه رودخانه دامن برای گردشگری و گذراندن لحظاتی خوش دلنواز و جذاب است و هر رهگذری را مجذوب می‌کند.

به گزارش اس.بی پرس، تیمور کریم‌زایی اظهار داشت: بخش دامن ایرانشهر با آب‌وهوای مساعد، باغات و زمین‌های کشاورزی، رودخانه، قنات‌ها و چشمه‌های مختلف همچون نگین سبزی در قلب بلوچستان خودنمایی می‌کند.

وی افزود: بیشتر نقاط کشور در این فصل از سال سرما و یخبندان حاکم و هم‌وطنان شاهد برگ‌ریزان درختان هستند، اما شرایط اقلیمی بخش دامن ایرانشهر هوایی دلپذیر را برای مردم و به‌ویژه کشاورزان رقم‌زده و رویش انواع گونه‌های گیاهی، گل‌های رنگارنگ، مزارع سرسبز و نخل‌های سربِ فلک کشیده این منطقه را به نگینی سرسبز تبدیل کرده است.

 سرپرست بخشداری دامن با بیان ظرفیت‌های گردشگری این بخش ازجمله سرسبزی طبیعت و زیبایی رودخانه، نخلستان‌های گسترده و سر به فلک کشیده، رشته‌کوه‌های به‌هم‌پیوسته، آبشارهای کوچک و بزرگ، نهرها و قنوات پرآب، مزارع و شالیزارها، باغات مرکبات، اماکن و قلعه‌های تاریخی، دروازه قرآن، معادن، سنگ‌نگاره‌های چند هزارساله، بافت سنتی و روستایی و زمینه‌های بومگردی و گردشگری کشاورزی و عشایری زمینه‌ای مناسب برای سرمایه‌گذاری و گردشگری فراهم کرده است.

کریم‌زایی افزود: بخش دامن به منزله نگین انگشتری شهرستان ایرانشهر است که با کمترین توجه به زیرساخت‌های گردشگری، می‌تواند محیطی مناسب برای جذب گردشگران باشد.

وی بیان کرد: بخش دامن با ۵٠ پارچه آبادی، حدود ١۵ هزار نفر جمعیت با یک هزار کیلومترمربع وسعت مکان خوبی برای جذب گردشگر و سرمایه‌گذاری است.

ایرانشهر از توابع استان سیستان و بلوچستان در ۳۳۷ کیلومتری جنوب زاهدان مرکز این استان قرار دارد.

 

 انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha