خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 13162
۱۴۰۰/۰۹/۰۹ - ۱۹:۲۵

انتقاد نماینده ایرانشهر از آنتن‌دهی اینترنت در سیستان و بلوچستان

انتقاد نماینده ایرانشهر از آنتن‌دهی اینترنت در سیستان و بلوچستان
نماینده مردم ایرانشهر در مجلس می‌گوید که دانش‌آموزان در سیستان و بلوچستان برای شرکت در کلاس مجازی یا در امتحانش در فصل سرما و گرما به مرتفع‌ترین نقطه استان می‌رود تا شاید بتواند به اینترنت و آنتن برسد.

به گزارش اس.بی پرس، عبدالناصر درخشان در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود گفت: با همه تلاش‌ها، مشکلات مردم بی‌شمار و رو به فزونی است. آمده بودیم که مرهم درد رنج دیدگان باشیم. ما با شعار مجلس انقلابی روی کار آمدیم مگر نه این است که انقلابیون در همه جوامع فریاد مظلومان جهان بوده‌اند. امروز چگونه است که مجلس انقلابی نه‌تنها بر اساس محور انقلابی‌گری و نه بر اساس فنگاه عقلایی مظلومین و محرومین کشور را می‌بیند.

نماینده مردم ایرانشهر نسبت وضعیت کودکان کار ابراز نگرانی کرد و گفت: چگونه در پشت چراغ‌های قرمز از کنار کودکان کار می‌گذریم؟ ما خود را انقلابی می‌دانیم و این در حالی است که کودکان سیستان و بلوچستان حتی شرایط کودک کار شدن را هم ندارند. دانش‌آموز هم‌وطن ما برای پای برهنه‌اش نه کفشی برای پوشیدن و نه لباسی برای تنش دارد.

این عضو مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان با اشاره به مشکلات راه در روستاهای استان گفت: شهروندان این خطه هنوز که هنوز است ظرف آب شربشان را از چشمه آب بی‌کیفیت بر سرشان می‌گذارند.

 

دانش‌آموز در بلوچستان برای شرکت در کلاس مجازی به مرتفع‌ترین نقطه استان می‌روند

وی در خصوص مشکلات دانش‌آموزان سیستان و بلوچستانی گفت: دانش‌آموز در بلوچستان برای شرکت در کلاس مجازی یا شرکت در امتحانش در فصل سرما و گرما باید در مرتفع‌ترین جای استان قرار بگیرد شاید بتواند به اینترنت و آنتن برسد. آمده بودیم حرکت کشور را به سمت رشد و توسعه سوق دهیم یعنی ریل‌گذاری کنیم. مشکلات اقتصادی هر روز بیشتر و مردم هر روز در تنگنای بزرگ‌تری قرار می‌گیرند.

درخشان خطاب به رئیس‌جمهور و تیم اقتصادی دولت گفت: با توجه به قول‌هایی که به مردم داده بودید، تدبیری خلاقانه برای برون رفت از مشکلات کنید. در این کشور پهناور، متمدن و اسلامی در بلوچستان مکان‌هایی وجود دارد که دور از ذهن انسان امروزی است. کودکانی وجود دارند که کودکی نکردند و امکانات راه و مسکن به دور از انتظارشان است.

 

مخالف صریح با طرح تقسیم استان سیستان و بلوچستان

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس از طرح تقسیم استان سیستان و بلوچستان انتقاد کرد و گفت: متأسفانه این موضوع موجی از نگرانی میان نخبگان استانم ایجاد کرده است. علتش هم نبود کار کارشناسی دقیق و عدم لحاظ پیوست‌های اجتماعی، فرهنگی و قومی است. مردم بلوچستان در محرومیت از شاخص‌های توسعه‌ای، رکورددار هستند. تنها دل‌خوشی آن‌ها نام سرزمینشان است. این دل‌خوشی را از آن‌ها نگیرید.

درخشان خطاب به تیم مذاکره‌کننده گفت: در برهه‌ای قرار دارید که امید باعزت و شرافت سفیر مردم ایران باشید. راهی درست انتخاب کنید که به غرور ملت خدشه‌دار نشود.

 

زمین‌های ملی شده سیستان و بلوچستان را به صاحبان اصلی برگردانید

وی خطاب به سید جواد ساداتی نژاد، وزیر جهاد کشاورزی گفت: زمانی که ریاست کمیسیون کشاورزی را بر عهده داشتید در سفرتان به استان متوجه شدید که ۹۵ درصد سرزمین‌ها ملی هستند. زمین‌های آباء و اجدادی مردم ملی شده‌اند. لطفاً زمین‌ها را صاحبان اصلی‌شان بازگردانید.

 

 انتهای پیام/

منبع : isna.ir

نظرات شما

capcha