خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 13167
۱۴۰۰/۰۹/۱۰ - ۱۰:۴۷

۴۹۹ زائر پاکستانی از پایانه «ریمدان» وارد سیستان و بلوچستان شدند

۴۹۹ زائر پاکستانی از پایانه «ریمدان» وارد سیستان و بلوچستان شدند
مدیر پایانه مرزی ریمدان در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: ۴۹۹ زائر پاکستانی عازم اماکن مذهبی قم و مشهد با رعایت دستورالعمل‌های ستاد کرونا از طریق پایانه مرزی ریمدان وارد استان شد.

به گزارش اس.بی پرس، محمد شریف کریمی اظهار داشت: باوجوداینکه ستاد ملی مبارزه با کرونا ورود اتباع خارجی با ویزای زیارتی و گردشگری را از پایانه مرزی ریمدان ممنوع اعلام کرده اما به دلیل ازدحام خیل عظیمی از زائران مشتاق زیارت اماکن مذهبی قم پیگیری‌های فراوان از سوی مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای جنوب استان با مسئولان انجام و مقرر شد بعد از صدور موافقت‌نامه‌های لازم این زوار با رعایت همه دستورالعمل‌ها نظیر گرفتن تست کرونا در یک بازه زمانی محدود از طریق این پایانه مرزی وارد کشور شوند.

وی با بیان اینکه تردد زائران ورودی و خروجی پایانه مرزی ریمدان به‌صورت لحظه‌ای و آنلاین رصد می‌شود، گفت: با هماهنگی به‌عمل‌آمده همکاران ما در این پایانه مرزی بعد از اطمینان خاطر از سلامت مسافران ورودی به کشور با ناوگان اتوبوسی اقدام به جابجایی آن‌ها به چابهار جهت عزیمت به اماکن مذهبی قم کردند.

مدیر پایانه مرزی ریمدان به اهمیت این پایانه در توسعه مناسبات مرزی ایران و پاکستان اشاره کرد و افزود: این پایانه مرزی ظرفیت و توانمندی مناسبی برای صادرات و واردات کالا، انتقال زائران پاکستانی و گردشگران و مسافران دارد و ازآنجایی‌که فاصله آن تا بندر گوادر پاکستان ۹۰ کیلومتر است اتباع کشور دوست و همسایه می‌توانند از این مسیر به چابهار و سپس از طریق ناوگان زمینی و هوایی به شهرهای مذهبی و مناطق تفریحی و گردشگری ایران سفر کنند.

وی بیان کرد: با فعال شدن این پایانه مرزی از سال گذشته فرصتی ارزشمند برای ایجاد اشتغال و رونق مبادلات مرزی فراهم شده است.

 

 انتهای پیام/

منبع : mehrnews.com

نظرات شما

capcha