خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 13173
۱۴۰۰/۰۹/۱۰ - ۱۱:۲۵
معاون خدمات شهری شهرداری بیان کرد؛

کمبود فضای سبز معضل کلان‌شهر زاهدان

کمبود فضای سبز معضل کلان‌شهر زاهدان
معاون خدمات شهری شهرداری زاهدان گفت: یکی از مشکلات و معضلات کلان‌شهر زاهدان کمبود سرانه فضای سبز شهری است چنانکه زاهدان در بین کلان‌شهرها پایین‌ترین سرانه فضای سبز شهری را دارا است.

به گزارش اس.بی پرس، آسا ریگی افزود: با توجه به قرار گرفتن شهر زاهدان در منطقه گرم و خشک و کمبود نزولات آسمانی می‌طلبد جهت توسعه فضای سبز شهری یکسری زیرساخت‌ها مهیا شود.

وی گفت: یکی از اصلی‌ترین و ضروری‌ترین زیرساخت‌های فضای سبز، تأمین آب موردنیاز و استفاده از پساب فاضلاب شهری است.

معاون خدمات شهری با اشاره به اجرای پروژه پساب گفت: در سال گذشته اقدامات مطلوبی در خصوص تصفیه پساب فاضلاب شهری با اعتباری بالغ بر ۹۵۰ میلیون تومان صورت گرفت.

وی ادامه داد: در سال جاری بودجه این پروژه به ۶ میلیارد تومان افزایش یافت که از این مبلغ ۲ میلیارد تومان مربوط به احداث سپتیک‌ها و ۴ میلیارد تومان در خصوص اجرای شبکه‌های لوله‌گذاری جهت تأمین آب موردنیاز در مناطق مختلف در نظر گرفته شد.

این مقام مسئول تصریح کرد: در حال حاضر سه منطقه (سه، چهار و پنج شهر) شهر زاهدان، مجموعاً ۲۷ کیلومتر لوله‌گذاری و با ایجاد ۴ سپتیک، بالغ بر ۷۵۰ مترمکعب از پساب فاضلاب شهری استفاده می‌کنند.

وی بیان کرد: استفاده از پساب یک ظرفیت در جهت توسعه فضای سبز شهری است چنانکه می‌توان عمده گونه‌های گیاهی را با این آب افزایش داد، در این راستا خرید لوله و احداث سپتیک در دستور کار مجموعه شهری می‌باشد.

ریگی اضافه کرد: سال جاری یک سپتیک دیگر با ظرفیت ۴۵۰ مترمکعبی در منطقه زیباشهر جهت ادامه آبیاری فضای سبز ایجاد خواهد شد.

معاون خدمات شهری خاطرنشان کرد: میزان پساب تولیدی بالغ بر ۸۵ لیتر بر ثانیه است که هم‌اکنون مجموعه شهری ۵۵ لیتر بر ثانیه از این ظرفیت استفاده می‌کند، مدیریت شهری در نظر دارد میزان بهره‌برداری از پساب فاضلاب را افزایش دهد تا در جهت توسعه سرانه فضای سبز شهری گام بردارد.

 

 انتهای پیام/

منبع : isna.ir

نظرات شما