خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 13175
۱۴۰۰/۰۹/۱۰ - ۱۱:۳۴
معاون بین‌المللی دانشگاه آزاد کشور:

میزبانی مردم زابل از شهید درویش پسند همچنان ادامه خواهد یافت

میزبانی مردم زابل از شهید درویش پسند همچنان ادامه خواهد یافت
معاون بین‌المللی دانشگاه آزاد کشور گفت: میزبانی از شهید محمدحسن درویش پسند که بعد از ۳۸ سال گمنامی شناسایی شد از سوی دانشگاه آزاد و مردم شریف زابل استمرار پیدا می‌کند.

به گزارش اس.بی پرس، علاءالدین بروجردی معاون بین‌المللی دانشگاه آزاد کشور در یادواره شهید محمدحسن درویش پسند که پس از ۳۸ سال گمنامی هویت وی شناسایی شده است در دانشگاه آزاد اسلامی واحد زابل از میزبانی باشکوه مردم دارالمؤمنین سیستان از خانواده شهید قدردانی کرد و افزود: روح بلند شهید محمدحسن در جمع حاضر و ناظر است.

معاون بین‌المللی دانشگاه آزاد کشور با بیان اینکه در دوران جنگ بار سنگینی بر دوش همین جوانان بود تأکید کرد: ما برای دفاع از شهرهایمان توانمندی نداشتیم، اما امروز به برکت همین جوانان جزو چند قدرت موشکی جهان هستیم.

وی با بیان اینکه ایران درگذشته به‌ظاهر ژاندارم منطقه خلیج‌فارس بوده است تصریح کرد: قبل از انقلاب به مهندسین ما اجازه داده نمی‌شد تا به هواپیما اف ۱۴ دست بزنند و قطعات و تعمیرات آن توسط مهندسین آمریکا انجام می‌شد.

بروجردی ادامه داد: اما در هشت سال قبل پیشرفته‌ترین پهباد آمریکا که وارد خاک ایران شده بود با توانمندی هوا و فضا سپاه پهباد را سالم پایین کشیدیم و در طول چهار سال با مهندسی معکوس نوع ایرانی آن ساخت شده و توسط رهبر معظم انقلاب رونمایی شد و امروز یکی از پهباد‌های فوق پیشرفته است.

وی با ابراز تأسف از وضعیت همسایگان شرقی ایران تأکید کرد: افغانستان در طول پنج دهه بیش از یک و نیم میلیون شهید داده و پاکستان به‌عنوان تنها کشور مسلمان در جغرافیا سیاسی دارای بمب اتم است، اما آمریکا با بهانه مبارزه با طالبان آن‌ها را بمباران می‌کنند.

معاون بین‌المللی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: نظام ولایت‌فقیه نظام سیاسی ساخت انسان نیست و راهبردی قرآنی دارد به طوریکه عمل به راهبرد‌های قرآن اقتدار برای ایران رقم زده است.

پیکر مطهر یکی از دو شهید خفته در گلزار شهدای گمنام دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین‌الملل زابل شناسایی و انتظار ۳۸ ساله خانواده وی به پایان رسید.

شهید والامقام محمدحسن درویش پسند هشتم اسفند سال ۶۲ در عملیات خیبر به شهادت رسیده و پیکر مطهر این شهید همراه هم‌رزم گمنام وی نهم آذرماه ۹۵ در دانشگاه آزاد اسلامی زابل تشییع و تدفین شده است.

در یادواره شهید محمدحسن درویش پسند که امروز با حضور خانواده شهید درویش پسند، خانواده شهدا و ایثارگران منطقه سیستان، معاون بین‌المللی دانشگاه آزاد کشور، فرماندار زابل، رئیس دانشگاه آزاد سیستان و بلوچستان، امامان جمعه منطقه سیستان، مسئولان استانی و شهرستانی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین‌الملل زابل برگزار شد از خانواده این شهید تجلیل و قدردانی شد.

 

 انتهای پیام/

منبع : yjc.news

نظرات شما