خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 13178
۱۴۰۰/۰۹/۱۰ - ۱۳:۰۴

تیم فریزبی سیستان و بلوچستان به رقابت‌های کشوری اعزام شد

تیم فریزبی سیستان و بلوچستان به رقابت‌های کشوری اعزام شد
رئیس هیئت ورزش‌های همگانی سیستان و بلوچستان گفت: تیم فریزبی بانوان و آقایان این استان برای نخستین بار به رقابت‌های قهرمانی کشور اعزام شدند.

به گزارش اس.بی پرس، زهرا مشهدی اظهار داشت: تیم فریزبی آقایان سیستان و بلوچستان متشکل از مهران قزاق جاهد، امیرمومن پیراسته، امیر مقامی به مربیگری و سرپرستی علی آصف مهر جهت حضور در رقابت‌های قهرمانی کشور به استان مازندران اعزام شدند.

وی ادامه داد: همچنین تیم فریزبی بانوان سیستان و بلوچستان متشکل از سپیده پراچه، الهام شه بخش، زهرا بهادرزهی به مربیگری و سرپرستی مهرناز ‌پیراسته به استان گلستان اعزام شدند.

رئیس هیئت ورزش‌های همگانی سیستان و بلوچستان گفت: رقابت‌های قهرمانی فریزبی کشور در استان‌های مازندران و گلستان برگزار می‌شود.

وی از برگزاری نخستین و بزرگ‌ترین رویداد رسمی مینی‌فوتبال سیستان و بلوچستان خبر داد و افزود: این دوره از رقابت‌های ورزشی از ١٠ تا ٣٠ آذر در ٢٣ شهرستان استان برگزار خواهد شد.

هم‌اینک افزون بر ۴۶ هزار ورزشکار سازمان‌یافته در قالب حدود ۵۰ هیئت استانی و ۵۰۰ هیئت شهرستانی در این استان مشغول فعالیت هستند.

فریزبی یا همان بشقاب‌پرنده نوعی وسیله بازی است که از یک صفحه مدور لبه‌دار به قطر ۲۰ الی ۲۵ سانتی‌متر و جرم ۱۷۰ گرم درست‌شده و از آن برای تفریح و ورزش رقابتی استفاده می‌شود و افراد در این ورزش سرگرم‌کننده در سبک‌های مختلف بشقاب‌پرنده را به آسمان پرتاب می‌کنند و آن را می‌گیرند.

توجه به این ورزش نوپا که در سبک‌های مختلف «آلتیمیت، آلتیمیت ساحلی، دیسک گلف، گاتس، دبل دیسک، فری استایل (آزاد) و رویداد میدانی» با استفاده از یک وسیله بازی به نام «بشقاب‌پرنده» انجام می‌شود به تأکید کارشناسان می‌تواند باعث افزایش نشاط اجتماعی در جامعه شود.

به گفته کارشناسان حوزه ورزش، علاقه‌مندان از سنین چهار سال به بالا می‌توانند در رشته فریزبی فعالیت کنند اما بیشترین تمایل به این رشته ورزشی در میان دانشجویان و دانش آموزان است که مهم‌ترین علت آن به فراهم بودن شرایط ورزش در محیط‌های دانشگاهی و مدارس برمی‌گردد.

 

 انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha