خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 13182
۱۴۰۰/۰۹/۱۰ - ۱۳:۳۰

حل‌وفصل اختلاف منجر به قتل در چابهار

حل‌وفصل اختلاف منجر به قتل در چابهار
با تلاش قضات، اعضای شورای حل اختلاف چابهار و با همکاری اعضای ستاد ملی صبر سیستان و بلوچستان، یک فقره پرونده قتل در چابهار به سازش ختم شد.

به گزارش اس.بی پرس، با تلاش اعضای ستاد ملی صبر در چابهار و با حضور معاون قضایی رئیس‌کل دادگستری و رئیس شوراهای حل اختلاف استان، پیگیری رئیس حوزه قضایی و رئیس شعبه سوم شورای حل اختلاف چابهار اختلاف بین دو طایفه در چابهار به سازش ختم شد.

این اختلاف که بر اثر وقوع یک فقره قتل به وجود آمده بود با تلاش بزرگان، معتمدان، ریش‌سفیدان و اعضای شوراهای حل اختلاف و حضور حجت‌الاسلام بندانی رئیس شوراهای حل اختلاف استان به سازش ختم و یک نفر از مجازات حتمی قصاص رهایی یافت.

تلاش همه بزرگان، معتمدان، خیران باید در مسیر ارتقای فرهنگ صلح و سازش و حل‌وفصل پرونده‌ها با رضایت، ریش‌سفیدی و کدخدا منشی باشد و مسئولان نیز با استفاده از توانایی و ظرفیت‌های فرهنگی موجود در منطقه، زمینه‌های صلح و سازش را به‌منظور ایجاد امنیت و آرامش در جامعه بیش‌ازپیش فراهم کنند.

بهره‌گیری از محبوبیت و اقتدار افراد ریش‌سفید، دارای اقتدار، صاحب نفوذ و معتمدان محلی ظرفیت بسیار خوبی برای حل‌وفصل و تقلیل خسارات ناشی از اختلافات طایفه‌ای در استان است به‌گونه‌ای که فقط در آبان ماه جان 5 نفر از مجازات حتمی قصاص در زاهدان رهایی یافت.

 

 انتهای پیام/

منبع : farsnews.ir

نظرات شما