خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 13183
۱۴۰۰/۰۹/۱۱ - ۰۹:۴۶

درگیری در مرز ایران و افغانستان چگونه شکل گرفت؟

درگیری در مرز ایران و افغانستان چگونه شکل گرفت؟
معاون امنیتی انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان با آرام خواندن اوضاع مرز ایران و افغانستان گفت: درگیری سطحی بوده و به پایان رسیده است.

به گزارش اس.بی پرس، معاون امنیتی انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان با آرام خواندن اوضاع در مرز ایران و افغانستان در خصوص جزییات این درگیری مرزی گفت: فاصله دیوار حائل تا نقطه صفر مرزی فضایی وجود دارد که زمین‌های کشاورزان و در اختیار مردم است، زمان احداث دیوار برای رفاه حال کشاورزان و سرکشی از زمین‌های کشاورزی‌شان روزهایی را مجوز دادیم تا به زمین‌هایشان سرکشی کنند.

 مرعشی ادامه داد: امروز هم مطابق آن برنامه کشاورزان باید برای سرکشی به زمین‌هایشان مراجعه می‌کردند که از 9 صبح امروز با تراکتورها سرزمین‌های کشاورزی خود رفتند. این روزهای سال در این منطقه فصل کشاورزی است اما به دلیل خشک‌سالی کشاورزان چاهک می‌زنند و از آب مختصر چاهک کشاورزی می‌کنند.

معاون امنیتی انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه تا حدود ساعت 15 کشاورزان در این محدوده حضور داشتند، گفت: جمعیتی که الآن در ولایت نیمروز مستقر شده‌اند، اطلاعات کاملی از وضعیت مرز و زمین‌های کشاورزان ندارند و مطلع نیستند که زمین‌های بین دیوار حال و نقطه صفر مرزی متعلق به جمهوری اسلامی ایران است و نقطه صفر مرزی خط رودخانه است.

مرعشی در اداره تصریح کرد: پیشتر هم در این منطقه تیراندازی شده است اما امروز هم به سمت کشاورزان ما تیراندازی کردند و پاسگاه مستقر در محل مجبور به پاسخ شد، درگیری و تیراندازی متقابل شکل گرفت و تقریباً چندساعتی ادامه پیدا کرد و الآن با مذاکراتی که انجام‌شده اوضاع آرام است و مشکل خاصی وجود ندارد.

وی افزود: آنچه در فضای مجازی در مورد تصرف پاسگاه منتشر شده است، صحت ندارد و درگیری‌های صورت گرفته، یک درگیری دوطرفه و بافاصله بوده است.

معاون امنیتی انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان تأکید کرد: طرف مقابل وارد مذاکره شد و این موضوع تمام‌شده و ادامه نخواهد داشت.

 

 انتهای پیام/

منبع : farsnews.ir

نظرات شما

capcha