خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 13185
۱۴۰۰/۰۹/۱۱ - ۱۰:۰۲
نماینده مردم حوزه انتخابیه چابهار در مجلس شورای اسلامی:

۹۰ میلیارد تومان برای طرح‌های انتقال آب سواحل مکُران اختصاص یافت

۹۰ میلیارد تومان برای طرح‌های انتقال آب سواحل مکُران اختصاص یافت
نماینده مردم چابهار، نیکشهر، کنارک، دشتیاری، قصرقند و زرآباد در مجلس شورای اسلامی گفت: ۹۰ میلیارد تومان اعتبار برای به سرانجام رساندن پروژه‌های در دست اقدام خطوط انتقال و توزیع آب روستایی این حوزه انتخابیه اختصاص یافت و به‌زودی برخی از پروژه‌ها به مرحله بهره‌برداری می‌رسند.

به گزارش اس.بی پرس، معین‌الدین سعیدی اظهار داشت: کم‌آبی و بی‌آبی یکی از مشکلات و چالش‌های مهم در جنوب سیستان و بلوچستان است که برای این حوزه با وزیر نیرو پیرامون مسائل و مشکلات جاری حوزه انتخابیه مرتبط با آن وزارتخانه دیدار و رایزنی کردم.

وی افزود: تمامی وقت و انرژی خویش را برای پیگیری امورات مهم در پایتخت کشور، استفاده مناسب از وقت و تذکرات لازم به مسئولان و وزرا و دیدار با وزیران مختلف گذاشتم و به‌زودی اتفاقات خوبی در حوزه‌های مختلف رقم می‌خورد و شاهد شتاب در آبادانی و توسعه 6 شهرستان ساحلی و جنوب سیستان و بلوچستان خواهیم بود.

او بیان کرد: در دیدار با وزیر نیرو مسائل و مشکلات مردم با دلایل و مستندات کارشناسی و توام با شاخص‌ها در زمینه‌های متعدد از قبیل آبرسانی، وضعیت برق، سدها و خطوط انتقال آب در نقاط مختلف حوزه انتخابیه بیان شد که در نهایت به افزایش اعتبار در سال جاری و شروع به کار پروژه سد کهیر منجر شد.

نماینده مردم چابهار، نیکشهر، کنارک، دشتیاری، قصرقند و زرآباد در مجلس شورای اسلامی گفت: بررسی و حمایت ویژه از طرح ایجاد سدهای بتنی در رودخانه باهو برای جلوگیری از هدر رفت آب رودخانه، پیگیری برای ایجاد پست فرا توزیع برق در دهستان هیچان با توجه به مشکلات عدیده برق در آن منطقه، تخصیص اعتبار لازم در راستای انتقال آب از مخزن لاتیدان به مجتمع کَمبِل‌ها، تکمیل خط انتقال آب آشامیدنی از سد خیرآباد به چاه‌های آب آشامیدنی نیکشهر مورد موافق وزیر نیرو قرار گرفت.

سعیدی اجرای خط انتقال آب از پسابندر دشتیاری به بریس، پیگیری برای ترمیم دیواره حفاظتی رودخانه سرگان (کنارک) رودخانه کاجو (قصرقند) و رودخانه باهو در جوئیگ شهرستان چابهار، انجام مطالعات افزایش ارتفاع سد پیشین و مطالعات و اجرای خط انتقال آب کشاورزی از سد پیشین تا رودخانه باهوکلات از دیگر درخواست‌ها بود که با استقبال وزیر نیرو موافقت شد و به‌زودی اجرایی می‌شود.

 

۲۱میلیارد تومان برای انجام پروژه بیمارستان پُلان اختصاص یافت

نماینده مردم چابهار، نیکشهر، کنارک، دشتیاری، قصرقند و زرآباد در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: تخصیص اعتبار لازم برای تکمیل پروژه اورژانس و سوانح سوختگی در بیمارستان امام علی (ع) چابهار در دیدار با وزیر بهداشت نیز نهایی شده است.

وی اضافه کرد: اختصاص اعتبار لازم برای تکمیل آزمایشگاه رفرانس (مرکزی) در چابهار و نیکشهر، تجهیز بیمارستان نیروی دریایی کنارک هم تصویب شده است.

سعیدی افزود: تصویب راه‌اندازی بیمارستان سابق 22 بهمن نیکشهر، تخصیص و در نظر گرفتن متخصص مغز و اعصاب، اطفال، زنان و زایمان و ارتوپد برای ارائه خدمات در بیمارستان نیکشهر نهایی شده و وزیر بهداشت نیز در این باره قول مساعد داده است.

 

 انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما