خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 13186
۱۴۰۰/۰۹/۱۱ - ۱۰:۱۱
استاندار سیستان و بلوچستان:

ایران معیارهای زیست‌محیطی توسعه را در نظر گرفته است

ایران معیارهای زیست‌محیطی توسعه را در نظر گرفته است
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: جمهوری اسلامی ایران در زمینه برنامه‌های توسعه‌ای خود همواره معیارهای زیست‌محیطی را در نظر گرفته و حتی شاید کمترین تولید گازهای گلخانه‌ای به کشور ما اختصاص داشته باشد.

به گزارش اس.بی پرس، حسین مدرس خیابانی روز پنجشنبه در نشست مشترک با سفیر جمهوری کره و نماینده مقیم برنامه توسعه ملل متحد اظهار داشت: مردم سیستان و بلوچستان هر روز با مسائل و مشکلاتی که شما دیدید دست‌به‌گریبان هستند و فقط شما برش کوچکی از سختی‌های ساکنان این خطه را دیدید.

وی با بیان اینکه مردم مقاوم و صبور سیستان و بلوچستان در منطقه‌ای زندگی می‌کنند که زمانی قطب تولید غلات و کشاورزی بوده و منابع عظیمی در این استان وجود داشته که هم‌اینک درصد کمی از آن‌ها باقی مانده است.

استاندار سیستان و بلوچستان ادامه داد: متأسفانه به دلیل خشک‌سالی که چندین سال است این استان را در برگرفته مردمان این نقطه از ایران اسلامی به‌سختی و مشقت زندگی خود را می‌گذرانند.

وی بیان کرد: شما می‌دانید سیستان و بلوچستان با چند موضوع مهم دست‌به‌گریبان است ابتدا بحث تحریم، دوم بحث همه‌گیری کرونا، سوم خشک‌سالی بی‌امانی که چندین سال استان را درگیر کرده و دیگری بحث قاچاق مواد مخدر است.

مدرس خیابانی ادامه داد: همه اکولوژی و اکوسیستم دنیا به هم متصل هستند و اگر مردم آن منطقه را ترک کنند قطعاً آسیب زیادی وارد خواهد شد و این موضوع در مورد سیستان نیز صادق است و هرکدام از مشکلاتی که در سیستان و بلوچستان وجود دارد می‌تواند هر کشوری را درگیر کند.

وی با بیان اینکه ما در سیستان و بلوچستان در خط اول مبارزه با بلایای طبیعی در دنیا هستیم خاطرنشان کرد: امیدواریم با ایجاد برنامه‌های توسعه متوازن بتوانیم از تخریب بیشتر محیط‌زیست در این منطقه جلوگیری کنیم.

استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد: در منطقه‌ای قرار داریم که دومین تونل باد کشور از آن می‌گذرد یعنی سیستان که ظرفیت خوبی برای ایجاد نیروگاه‌های خورشیدی و بادی دارد.

 

 انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما