خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 13190
۱۴۰۰/۰۹/۱۱ - ۱۱:۰۹

مطالبات نماینده چابهار از رئیس‌جمهور و وزرا

مطالبات نماینده چابهار از رئیس‌جمهور و وزرا
نماینده مردم چابهار در مجلس شورای اسلامی از رئیس‌جمهور خواست که قول خود در خصوص ایجاد دانشگاه علوم پزشکی چابهار را اجرایی کند.

به گزارش اس.بی پرس، معین‌الدین سعیدی در جلسه علنی دیروز مجلس شورای اسلامی در تذکری شفاهی ضمن سپاسگزاری از سفرهای استانی رئیس‌جمهور بیان کرد: بی‌صبرانه منتظریم قول ایشان در خصوص ایجاد دانشگاه علوم پزشکی چابهار اجرایی گردد.

نماینده چابهار در ادامه خطاب به وزیر بهداشت گفت: شهرستان‌های حوزه انتخابیه فاقد حتی یک‌تخت بیمارستانی هستند و بیماران برای رسیدن به نزدیک‌ترین بیمارستان باید ۲۰۰ کیلومتر طی طریق نمایند. همچنین بیمارستان‌های چابهار و نیکشهر به دلیل حجم بالای بیمار و کمبود تجهیزات تبدیل به محل فاجعه انسانی شده‌اند. برای یک‌بار فرزندان این سرزمین را همچون فرزندان خود ببینید.

این عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط‌زیست مجلس شورای اسلامی در تذکری به وزیر راه خواستار ارتقای محور شهرستان‌های حوزه انتخابیه از فرعی به اصلی شد و آن را انکارناپذیر دانست و گفت: چه تعداد از فرزندان این سرزمین باید قربانی شوند تا شما صدای مظلومیت این مردم را بشنوید؟

سعیدی ضمن تشکر از رویکرد بنیاد مستضعفان گفت: از مسئولان ستاد اجرایی فرمان امام و دیگر نهادهای انقلابی می‌خواهم در محرومیت‌زدایی از محروم‌ترین نقطه این سرزمین یعنی دشتیاری بزرگ پیش‌قدم شوند.

وی افزود: از مسئولین دولتی که با خوب شدن هوا عزم سفر به چابهار می‌کنند درخواست می‌کنم که صرفاً به حضور در منطقه آزاد چابهار، بندر و پتروشیمی بسنده نکرده و از سایر مناطق نیز بازدید کنند.

نماینده مردم چابهار خطاب به میر کاظمی و کارشناسان سازمان برنامه‌وبودجه گفت: اعتبارات بسیاری از نهادهای فرهنگی که وجودشان ضرورت است اما اولویت نیست را کاهش داده و اعتبارات مناطق محروم به‌ویژه سیستان و بلوچستان و خوزستان را افزایش دهند.

سعیدی در پایان خطاب به وزیر نفت نیز گفت: روستاها یک‌به‌یک به شبکه گازرسانی وصل می‌شوند اما در حوزه انتخابیه‌ام در ۶ شهرستان حتی یک متر لوله‌گذاری گاز وجود ندارد.

 

 انتهای پیام/

منبع : isna.ir

نظرات شما

capcha