خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 13193
۱۴۰۰/۰۹/۱۱ - ۱۱:۴۰
نماینده مقیم برنامه توسعه ملل متحد بیان کرد؛

مسئله گردوغبار سیستان و بلوچستان از برنامه‌های توسعه ملل متحد

مسئله گردوغبار سیستان و بلوچستان از برنامه‌های توسعه ملل متحد
نماینده مقیم برنامه توسعه ملل متحد گفت: از ۲ سال پیش که اعتبارنامه من امضا شد ما همواره درگیرِ مسئله سیستان و بلوچستان و گردوغبار در این استان بودیم.

به گزارش اس.بی پرس، کلودیو پروویداس روز پنجشنبه در نشست مشترک با سفیر جمهوری کره و استاندار سیستان و بلوچستان افزود: نمونه‌ای از فعالیت‌های جمهوری اسلامی ایران برای کنترل راندمان مصرف انرژی نشان می‌دهد که این کشور در این زمینه تلاش زیادی می‌کند و مدیریت انرژی برایش اهمیت دارد.

وی با بیان اینکه ایران در مشکلاتی ازجمله تغییرات اقلیمی تلاش زیادی کرده افزود: قدردانی ویژه می‌کنم از دولت جمهوری اسلامی ایران که نهادی مانند محیط‌زیست را تأسیس کرد تا بتواند این تغییرات را مدیریت کند.

نماینده مقیم برنامه توسعه ملل متحد ادامه داد: از ۲ سال پیش در تلاش بودیم تا از منطقه سیستان بازدید کنیم اما به علت ویروس کرونا این موضوع به تأخیر افتاد اما ما همواره به موضوعاتی همچون محیط‌زیست سیستان و بلوچستان می‌پرداختیم.

وی تصریح کرد: نشست‌های زیادی در تهران در رابطه با سیستان و بلوچستان برگزارشده اما هیچ‌چیز مانند بازدید از این استان حق مطلب را ادا نمی‌کند زیرا صحبت کردن با ذینفعان می‌تواند دید بهتری را برای ما ایجاد کند.

 

 انتهای پیام/

منبع : isna.ir

نظرات شما