خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 13194
۱۴۰۰/۰۹/۱۱ - ۱۱:۴۹
نماینده ولی‌فقیه در سیستان‌وبلوچستان:

طلابی که به دنبال مدرک باشند کارایی لازم را در حوزه‌های علمیه ندارند

طلابی که به دنبال مدرک باشند کارایی لازم را در حوزه‌های علمیه ندارند
نماینده ولی‌فقیه در سیستان‌وبلوچستان گفت: اگر طلاب فقط به دنبال مدرک باشند کارایی لازم را در حوزه‌های علمیه از دست خواهند داد.

به گزارش اس.بی پرس، آیت‌الله مصطفی محامی در دیدار اعضای هیئت‌امنای حوزه علمیه مکتب نرجس (س) زاهدان ضمن اشاره به اهمیت کار فرهنگی و فعالیت در حوزه‌های علمیه با توجه به شبیخون فرهنگی دشمن گفت: حوزه‌های علمیه پادگان‌های آموزشی امام جعفر صادق (ع) هستند که فعالیت در آن‌ها یکی از زیربنایی‌ترین امور است.

امام‌جمعه زاهدان خواستار حضور افراد باتجربه، شخصیت‌های علمی و اساتید برجسته در بین اعضای هیئت‌امنا شد و افزود: تشکیل مجموعه‌ای مرکب از همه اعضای هیئت‌امنای حوزه‌های علمیه خواهران می‌تواند در تبادل تجربیات و رسیدن به اهداف پیش رو مؤثر واقع شود.

آیت‌الله محامی با اشاره به درخواست تشکیل سطح چهار در حوزه علمیه خواهران بیان داشت: باید زمینه اجرای کار، بررسی و زیرساخت‌ها فراهم شود و هم‌چنین تعداد متقاضیان مشخص و محتوا طراحی شود زیرا تنها تحصیل در سطح ۴ کافی نیست و باید به کیفیت اجرا حساس بوده و با استفاده از اساتید شایسته محتوای مطلوب ارائه شود.

این استاد درس خارج حوزه علمیه گفت: هم‌افزایی بین حوزه‌های علمیه خواهران و برادران و استفاده از اساتید مشترک نیز می‌تواند حرکتی روبه‌جلو در رسیدن به اهداف باشد.

عضو هیئت‌علمی جامعه‌المصطفی خاطرنشان کرد: اگر طلاب فقط به دنبال مدرک باشند کارایی لازم را در حوزه‌های علمیه از دست خواهند داد.

وی ادامه داد: برای شروع کار لازم است تا مشکلات حوزه‌های علمیه را شناسایی و فهرست کنیم و به‌تدریج به دنبال حل هر یک از این مشکلات باشیم.

 

 انتهای پیام/

منبع : isna.ir

نظرات شما

داغ های مجازی