خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 132
۱۳۹۸/۱۰/۱۵ - ۱۷:۳۰

جزئیات نرخ بیکاری پاییز 98 در سیستان و بلوچستان و دیگر استان‌ها

جزئیات نرخ بیکاری پاییز 98 در سیستان و بلوچستان و دیگر استان‌ها
بر اساس آمارهای مرکز آمار، نرخ بیکاری پاییز امسال ۱۰.۶ درصد بود و بررسی جداول نشان می‌دهد که در این دوره ۱۳ استان نرخ بیکاری تک‌رقمی داشتند؛ اما نرخ بیکاری استان سیستان و بلوچستان با رشد همراه بوده است.

اس.بی پرس: روند نزولی نرخ بیکاری در کشور ادامه دارد و طبق گزارش مرکز آمار از میان ۲۷ میلیون و ۳۳۹ هزار نفر جمعیت فعال کشور، دو میلیون و ۸۹۳ هزار نفر بیکارند.

 

پاییز امسال از ۳۱ استان کشور، نرخ بیکاری در ۱۴ استان افزایش‌یافته و در ۱۳ استان نرخ بیکاری تک‌رقمی ثبت شد.

 

ایلام، بوشهر، تهران، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، خراسان شمالی، زنجان، سمنان، فارس، قزوین، قم، گلستان، مازندران، مرکزی و همدان هم استان‌هایی وجود دارند که نرخ بیکاری در آن‌ها کم شده است.

 

بر اساس این گزارش آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، اصفهان، البرز، چهارمحال و بختیاری، خوزستان، سیستان و بلوچستان، کردستان، کرمان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، لرستان، هرمزگان و یزد به‌عنوان استان‌هایی محسوب می‌شوند که نرخ بیکاری آن‌ها رشد داشته است.

 

خراسان جنوبی و خراسان رضوی هرکدام به ترتیب با ۵.۴ و ۶.۳ درصد کمترین نرخ بیکاری را در پاییز امسال داشتند. بررسی جداول آماری نشان می‌دهد که نرخ بیکاری پاییز ۹۷ در خراسان جنوبی ۸.۴ درصد و خراسان رضوی ۹.۱ درصد بود.

 

همچنین نرخ بیکاری کرمانشاه و چهارمحال و بختیاری نیز هرکدام با ۱۶.۳ و ۱۶.۱ بیشترین نرخ بیکاری را داشتند. نکته قابل‌توجه در این دو استان این است که بیشترین نرخ تورم را در مقایسه با دیگر استان‌ها دارند، اما این شاخص در کرمانشاه در پاییز گذشته ۱۸.۴ درصد و در چهارمحال و بختیاری ۱۶.۳ درصد بود.


انتهای پیام/#

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha