خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 13218
۱۴۰۰/۰۹/۱۲ - ۱۹:۳۵
داستان یک قهرمان؛

فیلم «منصور» در چابهار اکران می‌شود

فیلم «منصور» در چابهار اکران می‌شود
مسئول دفتر بسیج دانشجویی چابهار با اعلام این خبر گفت: فیلم دفاع مقدسی «منصور» که روایتگر دلاوری‌های شهید منصور ستاری است روز چهارشنبه ۱۷ آذرماه جاری در چابهار اکران می‌شود.

به گزارش اس.بی پرس، محمدرضا حسینی افزود: فیلم منصور روایتگر بخشی از داستان زندگی شهید ستاری و طراحی و تولید نخستین جنگنده کاملاً ایرانی است که در آن بخش‌های ناگفته‌ای از هشت سال دفاع مقدس به تصویر کشیده شده است.

به گفته وی، علاقه‌مندان به تماشای این فیلم می‌توانند تا روز دوشنبه ۱۵ آذرماه برای تهیه بلیت به دفتر بسیج دانشجویی شهرستان چابهار واقع در دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی مراجعه کنند.

مسئول دفتر بسیج دانشجویی چابهار گفت: این فیلم، چهارشنبه ۱۷ آذرماه ساعت ۱۹ در محل تالار وحدت دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار به نمایش درمی‌آید.

بسیاری بر این باورند که پس از فیلم سینمایی «چ» اثر ابراهیم حاتمی کیا درباره شهید مصطفی چمران و «ایستاده در غبار» به کارگردانی محمدحسین مهدویان با محوریت شخصیت و جایگاه حاج احمد متوسلیان، اکنون «منصور» نیز یکی از فیلم‌های ساخته‌شده در اواخر دهه نود سینمای دفاع مقدس ایران به شمار می‌رود که بخشی از زندگی شهید منصور ستاری، فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در سال‌های پایانی جنگ تحمیلی را روایت می‌کند. در داستان این قهرمان صحبت از شخصیتی برجسته است که در اوج محدودیت‌های مختلف، صنعت هوایی کشور را به سمت رشد و شکوفایی هدایت کرد و صفحه باشکوه دیگری را در کتاب تاریخ دفاع مقدس گشود.

به گفته منتقدان سینما هم در این فیلم، شهید ستاری توانست تا حد زیادی نیروی هوایی را ساماندهی کند و فیلم هم دقیقاً نمایشگر همین تلاش است. روایت این تلاش به کمک «سیاوش سرمدی» مستندساز انجام شده است، مردی که پیش‌تر مستندهای سیاسی متعددی ساخته و گزینه مناسبی برای ساخت فیلم منصور به نظر می‌آید.

در این فیلم، محسن قصابیان نقش شهید ستاری را ایفا می‌کند و لیندا کیانی، مهدی کوشکی، حمیدرضا نعیمی، کیومرث مرادی، علیرضا زمانی نسب، سید جواد هاشمی و قاسم زارع دیگر بازیگران این فیلم هستند.

لازم به ذکر است ازآنجاکه چابهار در جنوب سیستان و بلوچستان فاقد سینما است، این فیلم در محل تالار دانشگاه دریانوردی به نمایش درمی‌آید.

 

 انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha