خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 13225
۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۰:۱۳
مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری بیان کرد:

تعیین مکان برای اسکان بی‌سرپناهان با تأکید بر ساماندهی زنان و کودکان

تعیین مکان برای اسکان بی‌سرپناهان با تأکید بر ساماندهی زنان و کودکان
مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری سیستان و بلوچستان در بازدید و بررسی وضعیت ستاد متکدیان شهرداری زاهدان با تأکید بر اهمیت غربالگری و ساماندهی آنان به‌ویژه بانوان و کودکان در فصل سرما،اظهار کرد: با توجه به برودت و سرمای هوا ،ضرورت دارد مکان‌هایی جهت اسکان موقت زنان، سرپناه تعیین شود و این مکان در شهرستان زاهدان در حال احداث است.

به گزارش اس.بی پرس، زهرا ابراهیمی گفت: گسترش تکدی گری، جامعه را با اشکال گوناگونی از آسیب‌های اجتماعی برای زنان و تشکیل باندهای تکدی گری روبرو کرده و ضرورت دارد طرح‌ها و سیاست‌های سازمان‌دهی بی‌خانمانی شهری که بخش عمده‌ای از آن توسط شهرداری انجام می‌شود به‌صورت مستمر و راهبردی اجرا شود.

وی تأکید کرد: دفتر امور بانوان و خانواده استانداری در این حوزه با هدف بازگرداندن این قشر آسیب‌دیده به زندگی عادی و توانمندسازی آن تلاش می‌کند و راه‌اندازی گرمخانه‌ها در دستور کار دفتر قرار گرفته است.

متولی امور بانوان و خانواده استان در ادامه با اشاره به اینکه ساماندهی متکدیان وظیفه‌ای میان سازمانی است، تصریح کرد: ساماندهی متکدیان و سپس برنامه ریزی برای جمع‌آوری باندها و گروه‌های هدایت‌کننده جریان کودکان کار و حمایت‌های حقوقی و اعمال سیاست‌های توانمندسازی برای آنان نیز ازجمله راهبردهایی است که باید به جدیت تدوین و انجام شود.

این مسئول در پایان گفت: تدوین برنامه‌های اثربخش در جهت ساماندهی، توانمندسازی و جلوگیری از تبدیل پدیده تکدی گری به منبعی برای کسب‌وکارهای غیرمشروع از طریق هم‌افزایی میان سازمانی و تعامل سازمان‌های مردم‌نهاد، امکان‌پذیر است.

 

انتهای پیام/

منبع : isna.ir

نظرات شما