خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 13227
۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۰:۲۸

هر راننده‌ای باید قانون سه‌ثانیه‌ای را در رانندگی بداند

هر راننده‌ای باید قانون سه‌ثانیه‌ای را در رانندگی بداند
رئیس پلیس‌راه شمال استان سیستان و بلوچستان با تشریح قانون سه‌ثانیه‌ای در رانندگی، رعایت این قانون را برای جلوگیری از تصادفات زنجیره‌ای در راه‌ها برای رانندگان ضروری دانست.

به گزارش اس.بی پرس، سرهنگ مهدی خمر رئیس پلیس‌راه شمال سیستان و بلوچستان با اشاره به راه‌های پیشگیری و کاهش تصادفات گفت: یکی از این راه‌ها، رعایت فاصله ایمن با خودروی جلویی است که اگر راننده خودروی جلویی ناگهان ترمز کند و شما فاصله ایمن را از خودروی جلویی رعایت نکرده باشید؛ احتمال برخورد و تصادف، بیشتر می‌شود که در اینجا هر راننده‌ای باید قانون سه‌ثانیه‌ای را بداند و رعایت کند.

سرهنگ خمر، دومین راهکار پیشگیری و کاهش تصادفات را، استفاده از چراغ راهنمای اتومبیل عنوان کرد و افزود: آگاه نکردن سایر رانندگان از تصمیمات رانندگی‌تان خیلی خطرناک است و راننده‌های دیگر نمی‌توانند حدس بزنند شما قصد گردش‌به‌راست دارید یا می‌خواهید تغییر مسیر بدهید.

رئیس پلیس‌راه شمال استان یادآور شد: استفاده از چراغ‌های راهنمای وسیله نقلیه برای ایمنی خودتان، سرنشینان، سایر رانندگان، موتورسواران، دوچرخه‌سواران و عابران پیااده الزامی است.

وی تصریح کرد: مانع نشدن از روانی ترافیک، سومین عامل پیشگیری و کاهش تصادفات است که رانندگی با سرعت بسیارکم گاهی می‌تواند خطرناک‌تر از رانندگی با سرعتی کمی بیش از حدمجاز باشد؛ چرا که در مواقعی که ترافیک سنگین است و خودرو‌های دیگر در حال عبور هستند، تغییر مسیر مداوم و مانع از عبور سایر خودرو‌ها شدن، موجب اتلاف وقت بیشتر می‌شود؛ درحالی‌که حرکت منظم و پشت سرهم خودرو‌ها باعث روانی ترافیک می‌شود.

سرهنگ خمر در پایان گفت: سعی کنید در جریان ترافیک رانندگی کنید و اگر خودروی پشت سر شما قصد دارد سریع‌تر حرکت کند؛ به او اجازه عبور بدهید. ممکن است او مشکلی داشته باشد که شما از آن بی‌اطلاعید. درهرحال سعی کنید با سرعت مجاز و مقرره حرکت کنید.

 

 انتهای پیام/

منبع : yjc.news

نظرات شما