خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 13233
۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۱:۴۷
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس:

جمهوری اسلامی مذاکره برای رفع تحریم‌ها را می‌پذیرد

جمهوری اسلامی مذاکره برای رفع تحریم‌ها را می‌پذیرد
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: جمهوری اسلامی ایران مذاکره را قبول دارد و در مسیر رفع تمام تحریم‌ها و عمل به تعهدات حرکت می‌کند.

به گزارش اس.بی پرس، محمود عباس زاده مشگینی اظهار کرد: تمرکز اصلی مجلس در این روزها بر حل مشکل تورم کشور، حل مسائل اقتصادی، اشتغال و سرمایه‌گذاری است که همراه با دولت، مجلس یازدهم تلاش می‌کند تا به‌صورت کارشناسی و دقیق با در نظر گرفتن منافع مردم طرح‌ها و لوایحی را مصوب کند تا حوزه کسب‌وکار و سرمایه‌گذاری تسهیل و شرایط مناسب در بهبود شرایط اقتصادی جامعه فراهم آید.

وی نظارت و قانون‌گذاری مجلس را در ۱۶ ماه اخیر موفق ارزیابی کرد و گفت: در این ۱۶ ماه که از عمر مجلس یازدهم می‌گذرد طرح‌ها و لوایحی به تصویب رسیده که عمدتاً منافع مردم در آن لحاظ شده است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس تصریح کرد: ۲ برابر دوره‌های گذشته مجلس در ۱۶ ماه اخیر طرح‌هایی مطرح و به تصویب رسیده که قطعاً در ماه‌های پیش رو راهگشا در حل مشکلات جامعه خواهد بود.

عباس زاده مشکینی افزود: مجلس سعی کرده در ایام پرکاری همچون بررسی لوایح بودجه و رأی اعتماد به وزرا با انسجام بیشتری حرکت کند که در ماه‌های گذشته و پیش رو نمونه‌هایی از این فعالیت‌های مثبت و سازنده را شاهد بودیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: ما دغدغه بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۱ را با در نظر گرفتن شرایط کشور و روابط بین‌المللی هدف‌گذاری کردیم که البته سعی و تلاش ما بر این است تا بدون در نظر گرفتن نتیجه برجام، بودجه سال آینده را به نحوی ببندیم تا مشکلی در روند درآمدی و هزینه‌ای بودجه سال ۱۴۰۱ به وجود نیاید.

عباس زاده مشکینی اضافه کرد: قانون مجلس در سال گذشته با عنوان اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و صیانت از حقوق کشور به‌صورت جدی در دولت دوازدهم و هم‌اکنون در دولت سیزدهم موردتوجه قرار گرفت تا به دنبال انجام ندادن تعهدات از سوی غرب، کشور ما نیز بتواند به‌صورت یک‌طرفه به تعهدات خود عمل نکند.

وی بیان کرد: بیشترین تأکید ما بر تولید سانتیفوژها برای غنی‌سازی اورانیم و همچنین بالا بردن ظرفیت تولید صلح‌آمیز انرژی هسته‌ای است که همین طرح مجلس امروز به برگ برنده تیم مذاکره‌کننده تبدیل شده است.

عباس زاده مشکینی به ارائه گزارش معاون وزیر امور خارجه در مجلس به دنبال دیدارهایش با مسئولان کشور روسیه، چین و اروپایی اشاره کرد و ادامه داد: قبل از آغاز مذاکرات وین معاون سیاسی وزارت امور خارجه با حضور در مجلس گزارش مفصلی از کارها و اقدامات انجام‌شده ارائه کرده و در جریان دیدگاه‌های نمایندگان مجلس در مسیر مذاکرات وین قرار گرفت.

وی در ادامه سخنان خود اظهار کرد: ما در این دوره از مذاکرات بیشترین تأکیدمان بر انجام تعهدات و وفای به عهد غربی‌ها به‌ویژه آمریکا و اروپایی‌هاست تا با انجام این تعهدات کشور ما نیز بتواند به تعهداتش به معنای واقعی عمل کند.

عباس زاده مشکینی تصریح کرد: غربی‌ها در ماه‌های گذشته به‌جای رفع تحریم‌ها یک هزار و ۵۰۰ مورد تحریم مازاد علیه جمهوری اسلامی ایران اعمال کرده و به‌نوعی ایران را به تشدید تحریم‌ها حتی برای غیرنظامی‌ها محکوم کردند.

وی گفت: بیشترین ضرر و زیان این تحریم‌ها متوجه افراد غیرنظامی بوده به‌طوری‌که در شرایط کرونایی حتی غربی‌ها حاضر نشدند واکسن کرونا و مواد اولیه آن را به ما تحویل دهند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس افزود: غربی‌ها به دنبال شرطی کردن اقتصاد ما با مسائل بین‌المللی و برجام هستند و این بار کشور ما در تله غربی‌ها نمی‌افتد.

عباس زاده مشکینی خاطرنشان کرد: اولویت اصلی ما تأکید بر حفظ منافع داخلی و توجه به احترام متقابل است و ما حاضر به مذاکره هستیم.

 

 انتهای پیام/

منبع : mehrnews.com

نظرات شما

capcha